Ryki

„Po Drugiej Stronie” – Ludwik Łukasik lokalny poeta powiatu ryckiego

Kultura Pt. 24.11.2023 07:55:25
24
lis 2023

Ludwik Łukasik to mieszkający w Bobrownikach w powiecie ryckim poeta. Mężczyzna pisze wiersze od 6 lat, choć jak przyznaje poezja zawsze była w jego życiu. Wydał również tomik, który zawiera 43 wiersze jego autorstwa.

Ludwik Łukasik to, jak mówią bliskie mu osoby cicha i skromna persona. Dopiero po czasie i namowach życzliwych mu ludzi zdecydował się, ukazać swoje wiersze na świetle dziennym. Na początku swoją twórczość zaczął prezentować na Facebooku, a następnie dzięki jego przyjaciółce, trafiły one na TikToka, gdzie powoli zbierają swoją grupę fanów. Lokalny wieszcz odniósł już pierwsze literackie sukcesy. Jego wiersz pod tytułem „Tęsknota”, napisany podczas pobytu w Szwajcarii, zajął pierwsze miejsce w konkursie „Słowo do Ciebie” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Oprócz pisania wierszy, mężczyzna pasjonuje się również fotografią, szczególnie krajobrazu. Zdjęcia jego autorstwa można znaleźć w pierwszej książkowej odsłonie jego twórczości zatytułowanej „Po Drugiej Stronie”. Jak sam zdradził jednym z jego marzeń, jest wydanie drugiego tomiku, który możliwe, że ukaże się już wkrótce, gdyż prace nad jego realizacją trwają.

Więcej w rozmowie Mateusza Biernackiego z Ludwikiem Łukasikiem.Mateusz Biernacki

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Iwona Adamiec Pon. 27.11.2023 16:57:51

Super Ludwik,rób to co Kochasz,bardzo dobrze że odważyłeś się wyjawić swój talent,nie zatrzymuj się,idź do przodu,spełniaj swoje marzenia.Trzymam kciuki za dalszą twórczość i z głębi serducha gratuluję!!!