Garwolin

Prace plastyczne z gminy Borowie w finale ogólnopolskim

Kultura Śr. 22.03.2023 11:40:21
22
mar 2023

W wyniku przeprowadzonych eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, wśród 21 prac zakwalifikowanych w pięciu kategoriach wiekowych, do reprezentowania Mazowsza w etapie centralnym znalazło się 5 prac z powiatu garwolińskiego - wszystkie z gminy Borowie.

Jak nas poinformował Komendant Gminny ZOSP w Borowiu - dh Tomasz Majczyna, z gminy Borowie, po przeprowadzeniu etapu gminnego, do etapu wojewódzkiego zostały przesłane 23 prace we wszystkich pięciu kategoriach wiekowych. - Na finał wojewódzki z całego Mazowsza wpłynęło 159 prac z 14 powiatów, wśród których prace pięciu naszych kobiet znalazły uznanie w oczach szacownego jury, które zakwalifikowało je do dalszej rywalizacji.

Laureatkami finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego z gminy Borowie zostały:

Oliwia Bogusz - uczennica Szkoły Podstawowej w Iwowem

Julia Światek z Iwowego - uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

Marlena Kowalska - pedagog z Głoskowa

Anna Piętka z Głoskowa

Wioleta Walicka ze Słupa Pierwszego

- Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej i historycznej. Konkurs ma na celu zainteresowanie już od najmłodszych lat ochroną przeciwpożarową, tradycjami i życiem strażackim, a jednocześnie rozwijaniem pasji malarstwa, rysunku i kreatywnego tworzenia. Tegoroczna edycja konkursu plastycznego odbywa się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w związku z 100-leciem istnienia i działalności Lasów Państwowych.

- Już dziś gratulujemy naszym borowieckim laureatkom tego wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki, aby ich prace uzyskały uznanie na finale krajowym! - podsumowuje komendant Majczyna.

fot. praca Wiolety Walickiej

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.