Garwolin

Sulbiny: to był wyjątkowy wieczór dla aktorów i publiczności

Kultura Śr. 25.01.2023 08:20:18
25
sty 2023

Najnowszy projekt w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach to teatr dorosłych TeatrProjekt. Ich pierwszy spektakl „Święta próba, czyli Jasełka w Kulbinach” odbył się 21 stycznia. Sala wypełniona była po brzegi.

„Teatr ten nie jest zwykłym teatrem. To teatr interaktywny. To metoda rozwojowa, od początku robiąca wrażenie i innowacyjna. Bardzo mocno angażuje odbiorców, inspiruje do wielokontekstowych przemyśleń, nie daje gotowych odpowiedzi, nie narzuca schematycznych rozwiązań. Teatr Projekt zaangażował do udziału w przedstawieniu publiczność poprzez wspólne śpiewanie, zadawanie pytań i rozmowę. To właśnie tu w trakcie przedstawienia aktorzy zamieniali się rolami. Kiedy zabrakło aktora do odegrania roli Maryi, natychmiast znalazł się ktoś chętny wśród publiczności. Widzowie tak wczuli się w spektakl, że nie mogli pozwolić, aby coś się nie udało. Grali razem z aktorami”- napisano na stronie GCAK.

Na scenie wystąpili: Krzysztof Falkowski /reżyser spektaklu/, Anna Falkowska, Kinga Smak – Lasocka, Tomasz Lasocki, Agnieszka Grzeszczak, Karolina Pyza, Michał Bujak oraz Iwona Okoń.

Po raz drugi spektakl zostanie zaprezentowany 3 lutego o 18:30 świetlicy wiejskiej w Puznowie.inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.