Garwolin

Święto teatru w Garwolinie

Kultura Czw. 06.06.2024 07:57:07
06
cze 2024

Garwolin teatrem stoi. Nie ma wprawdzie stałej siedziby, ale liczba wydarzeń teatralnych robi wrażenie. Ledwie Centrum Sportu i Kultury zakończyło Artystyczne poranki, a już informuje o święcie teatru, które odbędzie się 9 czerwca w sali kinowej CSiK. Nowe i już grane przedstawienia teatrów Rękawiczka, Mała Rękawiczka i O!Mamy będzie można oglądać przez całą niedzielę.

Sekcja teatralna CSiK co roku podczas Dni Garwolina prezentuje efekty całego roku pracy. Tym razem z racji wyjątkowo owocnego roku twórczego oraz jubileuszu 70-lecia domu kultury na spektakle przeznaczony został cały dzień. To będzie prawdziwa uczta dla ducha i dla oka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 przedstawieniem „Pan Faja i Mądrala”. Następne o kolejnych pełnych godzinach, czyli 17:00, 18:00 i o 19:00. Wstęp wolny. Warto przyjść całymi rodzinami.

Opisy spektakli
„Pan Faja i Mądrala” – spektakl dla dzieci na podstawie baśni Andersena. Ania i jej ojciec chrzestny zostali sami w domu. Dziewczynka postanowiła pobawić się w teatr. Aktorami zostały zabawki i przedmioty codziennego użytku. Jaka historia kryje się w dziecinnym pokoju? Bogaty Pan But i wrażliwy Pan Surdut zakochali się w pięknej pannie Rękawiczce... A co na to despotyczny ojciec Pan Faja? Wszystkiego dowiecie się przychodząc na przedstawienie.
Wykonanie: Teatr Rękawiczka
Scenariusz i reżyseria na podstawie baśni Andersena – Izabela Rękawek
Choreografia, opracowanie muzyczne - Teatr Rękawiczka

„Śpiąca” to historia o królu i królowej, którzy bardzo chcieli mieć małą, śliczną córeczkę. Kiedy przyszła wreszcie na świat urządzono wspaniałe przyjęcie, zaproszono dobre wróżki, ale.. nie zaproszono czarownic i dwóch magów. Nieproszeni gości postanowili zrobić królewskiej rodzinie niespodziankę. Kiedy grzeczna, śliczna i miła królewna skończyła 13 lat ukuła się wrzecionem i zamieniła się... w zbuntowaną nastolatkę. Jakie antidotum przygotowały dobre wróżki? Czy król i królowa potrafią pokochać niegrzeczną królewnę? Spektakl opowiada o dojrzewaniu, buncie, miłości i akceptacji.
Wykonanie: Teatr Mała Rękawiczka
Scenariusz i reżyseria na motywach baśni „Śpiąca Królewna” – Izabela Rękawek

„Szkoła żon" - sztuka Moliera w wykonaniu Teatru O!Mamy. Stary kawaler Arnolf, wróg małżeństwa i kobiet, postanawia wychować sobie doskonałą żonę. Cichą, posłuszną, głupią i cnotliwą. W tym celu zaopiekował się czteroletnią Anusią, którą trzymał w ukryciu i hodował niczym drogocenny kwiatuszek. Jednak kiedy „opiekun” wyjechał w interesach, na horyzoncie pojawił się przystojny Horacy i skradł serce naiwnej dziewczynie. Spektakl w zabawny sposób opowiada o ludzkiej naturze, śmieje się z naszych przywar i słabości.
Wykonanie: Teatr O!Mamy
Reżyseria - Izabela Rękawek

„Cierpienia Młodego” - spektakl powstał po warsztatach teatru ruchu „Inspiracje”. To opowieść utkana między snem a jawą, w której kryją się marzenia, lęki, najróżniejsze emocje młodego bohatera. Widz zostaje wciągnięty w świat uczuć, przeżyć, wzlotów i upadków, w tajemniczą przestrzeń snu, która przemawia z głębi młodego serca.
Reżyseria i choreografia - Teatr Rękawiczka
Opieka artystyczna Bartłomiej Ostapczuk
Opieka merytoryczna Izabela RękawekInf. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.