Garwolin

Teatr natury – wystawa fotografii Andrzeja Tomasza Żaka

Kultura Czw. 11.05.2023 07:11:43
11
maj 2023

W roku jubileuszu miasta Galeria Kotłownia specjalne zainteresowanie kieruje ku ludziom z Garwolina i z Garwolinem silnie związanych. Andrzeja Tomasza Żaka nie trzeba specjalnie przedstawiać. Swoje prace pokazywał tu wielokrotnie i nieustająco chętnie wraca z nowym materiałem. „Teatr natury” to zbiór zdjęć, które od piątku 19 maja będzie można oglądać na wystawie przygotowanej przez Centrum Sportu i Kultury. Podczas wernisażu obecny będzie artysta.

Na pytanie o zainteresowania odpowiada: „Ptaki, ptaki, ptaki”. Natura jest dla niego nieustannym źródłem zachwytów i zaciekawień. Utrwala ją od lat. Zaczął jako mały, niespełna 9-letni chłopiec. I trwa to tak od ponad 52 lat. - Od trzech lat wszystkie wernisaże tytułuję "TEATR NATURY". Pandemia spowodowała wycofanie się ludzi i natura, wziąwszy sprawy w swoje ręce, pokazała, na co ją stać. Obserwuję to w Puszczy nad Biebrzą, nad Wieprzem i w wielu innych miejscach. Czasami coś utrwalę i dzielę się tym z innymi – mówi autor.

Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek 19 maja o godzinie 18:00. Oglądać ją będzie można tylko do 29 maja. Wstęp wolny. Centrum Sportu i Kultury serdecznie zaprasza.
Andrzej Tomasz Żak – lokalnej społeczności znany po prostu jako Tomasz Żak, aktor. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Od tego czasu pracował w Teatrze Baj w Warszawie, Teatrze Miejskim w Gdyni i Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Wolny ptak, który wyfrunął z Garwolina, ale nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Przez wiele lat współpracował z Radiem Gdańsk. Jego pasją jest fotografia przyrody. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich w Chicago, Sidney i Londynie.na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.