Garwolin

Weekend pełen świątecznej magii!

Kultura Pt. 10.12.2021 08:22:50
10
gru 2021

Wyjątkowe produkty handmade wykonane przez lokalnych rękodzielników, spotkanie z Mikołajem, który z uśmiechem na ustach przyjmował od dzieci listy z marzeniami, warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych i koncerty pełne świątecznych dźwięków. Taki właśnie był ostatni weekend w Garwolinie.

Wszystkie te atrakcje czekały na odwiedzających wydarzenie „Otuleni magią świąt”. Rozpoczęło się wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. W weekend poprzedzający Mikołajki w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie można było zaopatrzyć się w wyjątkowe prezenty. Podczas II Festiwalu Rękodzieła i Tradycji kilkudziesięciu wystawców z naszego regionu prezentowało swoje produkty – biżuterię, ceramikę, obrazy, odzież, maskotki, świece, dekoracje świąteczne. Wszystko ręcznie robione.

O tym, jak to jest stworzyć coś samemu przekonali się uczestnicy sobotnich warsztatów artystycznych. Instruktorzy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wraz małymi artystami tworzyli ozdoby z papieru, rekordowo długi łańcuch choinkowy oraz lśniące bombki.

W niedzielę magię świąt można było poczuć w sposób wyjątkowy, ponieważ ze sceny popłynęły znane bożonarodzeniowe melodie. W ten klimat wprowadzili odwiedzających wydarzenie lokalni artyści – trio: Ola Tudek, Antoni Mitura i Radosław Mitura, uczennice szkoły wokalno-aktorskiej Best Vocal Studio, zespół młodzieżowy Przerwa Techniczna z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Przez dwa dni na milusińskich czekał Mikołaj, któremu do rąk własnych można było dostarczyć list z listą tegorocznych marzeń. Dla każdego Mikołaj z worka wyciągał coś słodkiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a organizatorami: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Zakręcone Szpilki – nieformalna grupa zrzeszająca rękodzielników z powiatu garwolińskiego.inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.