Garwolin

Wianki nad zbiornikiem – już w najbliższą niedzielę

Kultura Czw. 20.06.2024 11:01:50
20
cze 2024

Muzycznie i sportowo. Dla najmłodszych i tych nieco starszych. Pod hasłem „Wianki nad zbiornikiem” kryje się koncert zespołu EKT Gdynia, „Bieg Świętojański”, czyli wyzwanie biegowe, w którym każdy może wziąć udział, warsztaty robienia wianków oraz animacje dla dzieci. Wszystko to 23 czerwca w Garwolinie. Początek o godzinie 18:00.

Najkrótsze noce w roku, poszukiwanie kwiatu paproci, tradycje puszczania wianków – czerwcowy czas jest bez wątpienia magiczny i wyjątkowy. I takie właśnie będzie niedzielne wydarzenie.

23 czerwca na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie będzie się działo – kulturalnie i sportowo. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 „Biegiem Świętojańskim”. To wyzwanie sportowe, któremu przyświeca hasło: idziemy na rekord! Celem wszystkich uczestników wyzwania jest pokonanie w sumie jak największej liczby kilometrów. Trasa wydarzenia będzie biegła ścieżką wokół zbiornika, a będzie ją można pokonać biegnąc, maszerując, jadąc na rolkach lub hulajnogą (oczywiście nieelektryczną). Każdy pokonuje, taki dystans jaki chce. Uczestnicy otrzymają numer startowy, a na mecie pamiątkowy dyplom. Udział w wyzwaniu jest bezpłatny. Co zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy zarejestrować się online. Szczegółowy regulamin oraz link do zapisów można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl

Około 18:30 rozpoczną się warsztaty robienia wianków, które później, zgodnie ze staropolską tradycją, będzie można puścić na wodę. Warsztaty poprowadzi Klub Seniora w Garwolinie. W tym samym czasie będą także trwały animacje dla dzieci prowadzone przez zespół Kreatywnych Animacji.

Lubicie szanty? To nie może Was tam zabraknąć! Finałem wydarzenia będzie koncert zespołu EKT Gdynia. Grupa od blisko 40 lat z powodzeniem koncertuje w całej Polsce i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tego gatunku. Będzie okazja do wspólnego śpiewania i za pewne do tańca.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl



na podst. inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.