Garwolin

Wyjątkowy koncert w Garwolinie

Kultura Pon. 29.01.2024 12:02:23
29
sty 2024

Gaba Kulka, Arek Kłusowski, Maja Krzyżewska, Lidia i Marcin Pospieszalscy oraz wielu innych znakomitych artystów wystąpi w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury w koncercie charytatywnym na ratunek dzieciom w Strefie Gazy pod hasłem „Obudźmy nadzieję”. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia o godz.18:00.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sztafeta, z jej prezes, lek. pediatrą – neonatologiem Anną Żochowską. - Tak naprawdę zainspirował mnie obraz, który namalowała moja koleżanka, lekarka, pediatra z Edynburga Małgosia Frej „Ratujmy niewinne życia”. I dolatywały informacje bardzo szczątkowe o tym, co naprawdę dzieje się w Strefie Gazy i jaki jest rozmiar tej tragedii, ale ponieważ moim kolegą w pracy jest pediatra, ordynator oddziału dziecięcego Samir Ismail, Palestyńczyk, to miałam informacje z pierwszej ręki i to były naprawdę przerażające wieści. Stąd taka chęć, żeby zrobić coś żeby pomóc rodzinom, pomóc dzieciom w Stefie Gazy, które mają coraz mniej możliwości ratowania życia...- podkreśla dr Żochowska i dodaje, że Gabriela Kunert, organizatorka koncertu Muzyka dla Gazy zaangażowała się również w projekt służąc nieocenionym wsparciem. Aby działania przybrały praktyczną formę organizatorzy zwrócili się do Lekarzy bez Granic – organizacji charytatywnej niosącej humanitarną pomoc w Strefie Gazy – miejscu okrutnego konfliktu, w którym najbardziej cierpią dzieci. - Wszystko to zaowocowało koncertem i mamy nadzieję, że spotka się z dobrym przyjęciem garwolińskiej publiczności – artykułuje Anna Żochowska.

Podczas koncertu „Obudźmy nadziej” wystąpią wokaliści i muzycy: Gaba Kulka i chóry: Chór Niemęski 4nonstraigts, Niechór z XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej, młodzieżowy Zespół Wokalny Decybele, Soul Connection Gospel Group oraz Chór Miasta Garwolina pod kierunkiem Radosława Mitury, Maja Krzyżewska – reprezentująca Polskę w Konkursie Eurowizji Junior 2023, Arek Kłusowski, Lidia Pospieszalska, Marcin Pospieszalski, Aurelia Luśnia, Paweł Stankiewicz, Dariusz Bafeltowski, Daniel Pomorski, Przemysław Pacan, Bartosz Bednarek i Smooth Quartet: Zuzanna Falkowska, Dorota Błaszczyńska-Modlińska, Weronika Wyka. Maria Korczyńska oraz Teatr Od Czapy: Małgorzata Przybysz-Dybcio, Klara Walicka, Aleksandra Rozwadowska, Arkadiusz Buczkowski, Sławomir Giska, Wojciech Żochowski. Koncert poprowadzi aktor Dariusz Kowalski.

- Dzięki inicjatywie Ani, taki pomysł jest bardzo ważny, bo dla nas jako lekarzy, jako ludzi, każde życie jest bardzo cenne, zwłaszcza dzieci, które cierpią przez tę wojnę. Niestety jest 25 tys. zabitych do tej pory, a połowa to są dzieci, a 15 tys. dzieci jest rannych i potrzebuje pomocy lekarskiej – dodaje dr nauk med. Samir Ismail.

Na wyjątkowe wydarzenie zapraszają organizatorzy, lekarze Anna Żochowska i Samir Ismail, z którymi rozmawiał Waldemar Jaroń.Całkowity dochód ze sprzedaży biletów wesprze działania w Strefie Gazy prowadzone przez organizację medycznej pomocy humanitarnej Lekarze bez Granic. W dniu koncertu będą również zbierane do puszek pieniądze na rzecz akcji humanitarnych Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezji Siedleckiej.

Ponadto na głównym skwerze miasta prezentowana będzie wystawa pokazująca sytuację w Strefie Gazy.

Honorowy patronat nad wydarzeniami objęli Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Sztafeta oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Współpraca: Stowarzyszenie Lekarzy Palestyńskich w Polsce.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.