Garwolin

Za „Kotarą” cisza i spokój – nowa wystawa fotograficzna w Centrum Sportu i Kultury

Kultura Śr. 22.11.2023 13:40:46
22
lis 2023

Te fotografie zatrzymują od pierwszego spojrzenia: spokojem, ciszą, światłem. Czas stanął i ziemia przestała się kręcić. Stop klatka. Prace Krzysztofa Gołucha z cyklu „Hotel” to projekt artystyczny, nad którym warto się pochylić. Najlepiej w najbliższy piątek 24 listopada o godzinie 17:30. To wtedy rozpocznie się wernisaż z udziałem artysty.

Krzysztof Gołuch przez 5 lat przyglądał się, jak pracują w hotelu niepełnosprawni intelektualnie ludzie. „Hotel” to właśnie efekt tych obserwacji. Te zdjęcia mają jednocześnie charakter dokumentalny i poetycki. Autor z uważnością, dyskrecją i szacunkiem ukazuje postaci i wnętrza, osoby i miejsce. Statyczne kadry, stonowane kolory i miękkie światło zapraszają do zatrzymania się i czytania każdej fotografii jako osobnej historii.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac. Część na holu w Galerii „Kotara” Fotografii, część w Galerii Kotłownia. Wernisaż z udziałem autora zdjęć odbędzie się 24 listopada o godzinie 17:30 na dolnym holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Następnie uczestnicy zostaną zaproszenie do przestrzeni ekspozycyjnej galerii. Panel dyskusyjny z Krzysztofem Gołuchem poprowadzi kurator wystawy Dariusz Szubiński w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze. Kuratorem ekspozycji jest także Michał Szalast. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu albumu fotograficznego.

Krzysztof Gołuch - polski artysta fotograf, członek rzeczywisty Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną, realizując tematy w cyklach długoterminowych projektów. Jego twórczość oscyluje wokół problemów ludzkiej egzystencji, zwłaszcza życia osób z niepełnosprawnościami, z którymi pracuje w ośrodku „Caritas” w Knurowie na Śląsku. Za swoją działalność został uhonorowany medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” przyznanym przez papieża Franciszka. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Swoje prace pokazuje na wystawach krajowych i zagranicznych.

Wystawa potrwa do 20 stycznia 2024 r. Wstęp wolny.

na podst. inf. CSiK

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.