Garwolin

Zainspirowani – przyjdź, zobacz, zaczerpnij

Kultura Czw. 30.03.2023 11:40:18
30
mar 2023

Już po raz czwarty w Garwolinie odbył się projekt teatralny, którego celem jest aktywna edukacja. Mazowiecki Instytut Kultury ponownie do współpracy zaprosił Teatr Rękawiczka. Efekty artystyczne twórczych poszukiwań będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 18:00 w Centrum Sportu i Kultury.

Ideą projektu jest aktywna edukacja, skierowana na uczestnictwo w twórczym działaniu, wymiana doświadczeń i integracja artystyczna. Pomysłodawcą i koordynatorem „Inspiracji” jest Magdalena Chabros. – Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodego środowiska o twórczych zainteresowaniach. Z założenia ma on upowszechniać wiedzę i sztukę teatralną, rozwijać talenty tkwiące w młodych ludziach, budować ich aktorski warsztat. W Garwolinie mamy ogromny potencjał w tym kierunku w postaci Teatru Rękawiczka prowadzonego przez Izabelę Rękawek – mówi dyrektor CSIK Jarosław Kargol.

Przez cały miesiąc prowadzone były warsztaty dla młodzieży, podczas których poznawała ona tajniki teatru ruchu i pantomimy, a przede wszystkim odkrywała swoje emocje, przekraczała ograniczenia, rozwijała ekspresję i wyobraźnię. Prowadził je Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, autor reżyserii i choreografii przedstawień teatru pantomimy.

Podsumowaniem projektu jest pokaz etiud stworzonych przez uczestników warsztatów. Odbędzie się on 2 kwietnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wstęp wolny.inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.