Garwolin

Żelechów: adepci Akademii Gitary i Studia Wokalnego wystąpili z koncertem

Kultura Wt. 25.06.2024 13:13:54
25
cze 2024

W piątek, 21 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbył się koncert podsumowujący całoroczną pracę dwóch sekcji artystycznych – Akademii Gitary oraz Studia Wokalnego.

Grupa gitarowa pod kierunkiem Marka Gryzieckiego istnieje w MGOK-u od listopada 2020 r. Początkowo sekcja liczyła tylko 15 osób. Bardzo duże zainteresowanie zajęciami sprawiło jednak, że we wrześniu 2021 r. liczba gitarzystów wzrosła do 30, a w kolejnych latach do ponad 40. Od września 2022 r. grupa gitarowa funkcjonuje pod nazwą „Akademia Gitary MGOK w Żelechowie”. Sekcja skupia osoby w wieku od 8 do 18 lat. Cotygodniowe lekcje odbywają się w sześcio- lub siedmioosobowych grupach.

Podczas piątkowego koncertu adepci Akademii Gitary zaprezentowali następujące utwory: „Oda do radości”, „Tempus fugit”, „Hej sokoły”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Nie płacz Ewka”, „I can't help myself”, „Perfect” czy „Shallow”. Wokalistami byli Maja Wiącek i Patryk Zowczak.

W drugiej części koncertu na scenie wystąpiły reprezentantki Studia Wokalnego prowadzonego w MGOK-u pod kierunkiem Dominiki Talarek. Studio Wokalne zainaugurowało działalność w październiku 2023 r. W cotygodniowych warsztatach wokalnych uczestniczy obecnie 11 osób. Zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach. Wśród zapisanych uczestników są osoby w wieku od 8 do 13 lat. Na warsztatach uczniowie pracują nad emisją głosu, interpretacją utworów oraz rozwojem umiejętności ogólnomuzycznych.

Podczas koncertu zaprezentowały się trzy duety: Magdalena Cieśla i Helena Sztetner, które zaśpiewały piosenkę „Ulepimy dziś bałwana”, Aleksandra Pietryka i Agata Leśniowska z utworem „Wiatr we włosach” oraz Nina Karasińska i Alicja Paprota z piosenką „Nowe dni”.

Na zakończenie burmistrz Żelechowa Krystyna Wieczorkiewicz zwróciła się do młodych artystów, dziękując im za całoroczne zaangażowanie oraz wspaniały występ. Podziękowała i pogratulowała również nauczycielom – Dominice Talarek i Markowi Gryzieckiemu. Następnie każdy z gitarzystów i wokalistów otrzymał okolicznościowy dyplom oraz słodki upominek.


MGOK Żelechów

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Brawo! Sob. 29.06.2024 10:18:02

Ile się teraz dzieje w gok-u! Kiedyś tyle się działo jak dyrektorem była Ela Odalska albo Fredzia Sochacka