Garwolin

Żelechów: koncertowy wieczór z przebojami zespołu Queen

Kultura Czw. 27.04.2023 15:57:05
27
kwi 2023

W środę, 26 kwietnia na scenie żelechowskiego MGOK-u miało miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert „Tribute to Queen akustycznie”, podczas którego zostały zaprezentowane kultowe przeboje brytyjskiej grupy.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół SilkQueen. Jest to grupa, która jako jedyna w Polsce i jedna z nielicznych na świecie wykonuje utwory Queen akustycznie. W skład zespołu wchodzą: Janusz Maleńczuk (wokal, instrumenty perkusyjne), Krzysztof Chromiński (fortepian, wokal), Andrzej „Smukły" Maleńczuk (gitara akustyczna, wokal) oraz Łukasz Juszczuk (bas akustyczny). Są to doświadczeni muzycy, którzy mają na swoim koncie występy na wielu scenach i festiwalach w kraju i za granicą.

Podczas tego magicznego wieczoru widzowie usłyszeli zarówno ballady rockowe „We Are the Champions", „Bohemian Rhapsody" jak również inne znane utwory grupy Queen m. in. „We will rock you", „Radio GaGa", „The show must go on", „I want to break free", „Who wants to live forever", „Under pressure", „A kind of magic", „I want it all", „Friends will be friends", „One vision", „Another one bites the dust", „Too much love will kill you", „Crazy little thing called love" czy „Don't stop me now".

Artyści swoją energią i niesamowitym brzmieniem porwali słuchaczy. Każdy utwór kończył się gromkimi brawami od publiczności, wśród której znajdowali się nie tylko mieszkańcy Żelechowa. Na wydarzenie przybyli również melomani z odległych miejscowości złaknieni rockowych wrażeń.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor MGOK w Żelechowie Michał Sztelmach, który pogratulował oraz podziękował zespołowi profesjonalny i pełen wrażeń występ, a także publiczności za tak liczne przybycie.


MGOK Żelechów

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.