Garwolin

Żelechów: Poranki Teatralne w Domu Kultury

Kultura Pt. 09.12.2022 12:48:43
09
gru 2022

W dniach 7 i 8 grudnia na scenie żelechowskiego MGOK-u gościli aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, którzy kilkakrotnie wystawili dwa spektakle: „Calineczkę” oraz „Na Zielonym Wzgórzu”. Przedstawienia obejrzało ponad 800 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Żelechów oraz gmin ościennych.

„Calineczka” – adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena – przeniosła dzieci w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o maleńkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swojego syna. Perypetie tytułowej bohaterki doprowadziły ją aż do spotkania z księciem elfów, którego pokochała i poślubiła.

Bohaterka sztuki „Na Zielonym Wzgórzu” to osierocona dziewczynka Ania Shirley. Na tle jej losów przedstawiona jest opowieść o miłości, przyjaźni, sile charakteru i wielkiej wyobraźni pozwalającej przeżyć zabawne przygody i zdarzenia. Spektakl oparty jest na motywach powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.