Garwolin

Żelechów: spotkanie z aktorem Lechem Dyblikiem

Kultura Pt. 01.12.2023 13:40:10
01
gru 2023

W środę, 29 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyło się spotkanie profilaktyczne ze znanym i cenionym aktorem oraz pieśniarzem Lechem Dyblikiem. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Żelechów.

Lech Dyblik to postać znana zarówno w Polsce, jak i za granicą z wielu filmów, seriali oraz spektakli teatralnych. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Występował m.in. w „Wołyniu”, „Ogniem i mieczem”, „Panu Tadeuszu”, „Zemście” „Świecie według Kiepskich”, „Pierwszej miłości” oraz „Ojcu Mateuszu”.

Aktor podczas spotkania opowiedział o swoim życiu zawodowym i prywatnym, o marzeniach oraz karierze aktorskiej. Ważnym elementem narracji była rodzina oraz walka z chorobą alkoholową. Artysta z powodu uzależnienia mógł stracić niemalże wszystko... Jednak podjął walkę o swoje życie i od ponad 30 lat kontynuuje ją z powodzeniem. Historie przeplatane były piosenkami w języku polskim i rosyjskim oraz dźwiękami gitary.

Artysta zachwycił zgromadzonych swoją otwartością i szczerością. Uświadomił młodzież, że nigdy nie jest za późno na dokonanie zmian w swoim życiu oraz nie warto go marnować nadużywając alkoholu czy innych używek.

Spotkanie zorganizowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


MGOK Żelechów

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Gratulacje Pt. 01.12.2023 12:42:29

Wspaniały gość, bardzo wartościowe spotkanie