Garwolin

Żelechów: Zaśpiewali i zagrali o miłości

Kultura Sob. 18.02.2023 14:03:52
18
lut 2023

15 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbył się koncert walentynkowy pt. „Sax & Love” . Podczas wydarzenia zabrzmiały najpiękniejsze utwory o miłości oraz światowe i polskie standardy z różnych gatunków muzycznych w koktajlowych aranżacjach. Przed żelechowską publicznością wystąpili: Janusz Maleńczuk – wokal, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Chromiński – fortepian, Tomasz Rogalski – saksofon tenorowy.

Janusz Maleńczuk to wokalista, perkusista, absolwent instrumentalistyki na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, finalista Sopot Festival 2008, laureat „Szansy na sukces" i Grand Prix Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu 2003, a także innych ogólnopolskich konkursów piosenki.

Krzysztof Chromiński to pianista, kompozytor, aranżer, absolwent instrumentalistyki na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tomasz Rogalski to saksofonista, muzyk sesyjny, kompozytor, multiinstrumentalista. Akompaniował m.in. takim artystom jak: Andrzej Dąbrowski, Piotr Szczepanik, Daria Zawiałow oraz wielu innym.

Organizatorami koncertu byli: Burmistrz Żelechowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.MGOK Żelechów

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.