O tym się mówi

Poseł Grzegorz Woźniak: Rolnicy mają prawo protestować, a rząd ma obowiązek na ich postulaty odpowiadać

16
lut 2024

Protesty rolników, reset konstytucyjny i zbliżające się wybory samorządowe - to tematy, wokół których toczyła się piątkowa audycja "O tym się mówi". W studiu Radia Podlasie zagości poseł Grzegorz Woźniak z PiS. Parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do toczących się w Polsce i wielu innych unijnych krajach protestów rolniczych. Przyznał, że sytuacja tej grupy zawodowej jest trudna i przypomniał, że jego ugrupowanie starało się temu przeciwdziałać. - To również zadanie obecnych władz Ministerstwa Rolnictwa – podkreślił.

Grzegorz Woźniak przyznał, że również rozwiązania zawarte w tak zwanym zielonym ładzie nie służą polskiemu rolnictwu. Pytany, czy błędem była zgoda na te ustalenia, którą wyraził premier Mateusz Morawiecki, Grzegorz Woźniak wyjaśnił, że wtedy chodziło o założenia, a nie gotowe rozwiązania. W jego opinii problem polega na tym, że unijni urzędnicy próbują wprowadzić prawo, które nijak nie pasuje do rzeczywistości. Podkreślił, że założenia zawarte w Zielonym Ładzie może i są są szczytne, ale nie rozwiązują problemu, z którym miały się mierzyć. Przypomniał, że Unia Europejska odpowiada za jedynie niewielką część zatrucia światowego środowiska, a najwięksi truciciele nic nie robią sobie z kwestii ochrony środowiska.

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Protest Pon. 19.02.2024 17:23:31

A czemu Pan Poseł nie przyjechał do rolników jak był protest? Już się mówi, że w tym samym dniu miało się czas na uroczystości w szkole bodajże w Żelechowie a nie starczyło czasu żeby po drodze odwiedzić rolników.

Obywatel Sob. 17.02.2024 16:11:20

A urzędnik unijny - komisarz rolny Wojciechowski, to przypadkiem nie przedstawiciel PIS ! Czy aby nie on kierował przez ostatnie lata w Unii polityką rolną?

Bodzio Wt. 20.02.2024 09:28:29

Refleksje pana Woźniaka są porażające. Nie dość, że jego ugrupowanie bagatelizowalo rolników, a i on sam nic nie zrobił aby im pomóc to teraz oczywiście występuje jako mentor. Niech Pan robi to co najlepiej Panu wychodzi czyli niech bawi się telefonem z którym nigdy się nie rozstaje

samorządowiec Sob. 17.02.2024 08:17:29

Ciekawa wypowiedź Pana Posła. Trzeba w końcu usiąść do stołu i ustalić wspólne stanowisko we wszystkich palących sprawach , i zielonego ładu i reformy oświaty, służby zdrowia itd. Co prawda PIS robił i nikogo nie pytał ale wiadomo że to psu na budę wyszło.

bedok Sob. 17.02.2024 13:35:06

Redaktor bardzo łagodnie potraktował posła. Trzeba go było przycisnąć żeby się wytłumaczył dlaczego głosował za piątką dla zwierząt? Ze strachu przed Kaczyńskim że go wyrzuci z partii czy może sam ma takie poglądy jak hodowca kota. Wybory samorządowe to pis sromotnie przegra bo rolnicy chyba wreszcie przejrzeli na oczy.

Żartujesz Sob. 17.02.2024 12:59:23

Hipokryzja Pana Posła i jego partii przebija sufit. Ich komisarz wymyślał Zielony Ład, olewali rolników a teraz jak są w opozycji to mówią o siadaniu do rozmów. Z kim tak siadali do rozmów jak rządzili? Byli od wszystkich mądrzejsi i wszystkich traktowali z wyższością.