Starosta garwoliński liczy na merytoryczną kampanię wyborczą skupioną na samorządzie, a nie polityce krajowej
Garwolin
Pt. 02.02.2024 13:33:26
02
lut 2024
lut 2024
Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził nadzieję na merytoryczną dyskusję w czasie obecnej kampanii wyborczej do samorządów. Gość Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi zwrócił uwagę, że te dwie rzeczywistości – rządowa i samorządowa – nie muszą się przenikać.
Gość Radia Podlasie podkreślił, że liczy na dobrą pamięć mieszkańców powiatu, którzy widzą jak w ostatnim czasie zmienił się ich samorząd. W audycji O Tym Się Mówi zwrócił między innymi uwagę na dokonane w ciągu ostatnich pięciu lat inwestycje i wyraził nadzieję, że obecne władze państwowe wywiążą się ze swoich zapowiedzi wsparcia samorządów.POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU:
Wybory samorządowe w Polsce zaplanowano na 7 kwietnia. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się dwa tygodnie później.
3 komentarze
Oj trudne są rozmowy z Posłem i jego przybocznymi. A teraz w kampanii wyborczej to już wogóle.
Jak potrafi liczyć to niech liczy. Jako doświadczony samorządowiec nie powinien być naiwny , a jest ! Tak , doskonale ludzie pamiętają. Pamiętają wszystko , a nie tylko to co pan starosta by chciał, żeby pamiętali
Przy okazji 25. rocznicy pierwszych wyborów do rad gmin prof. Kieżun oceniał, że samorządu nie udało się uchronić przed tym, na co cierpi cała polska administracja - przed gigantomanią, czyli - według niego - nadmiernym rozrastaniem się jednostek organizacyjnych. Jednym z przejawów owej gigantomanii - zdaniem eksperta - był powrót do idei powiatów. Dla przywrócenia tych jednostek samorządu w 1999 roku nie było innego uzasadnienia innego niż polityczny - mówi Kieżun. - To miała być - i jest - struktura służąca zapewnieniu stanowisk ludziom władzy i budowaniu podstaw elektoratu w terenie. Wówczas mówiono mi o tym otwarcie: budujemy powiaty, to będzie nasz teren wyborczy, tam będziemy mieć swoich ludzi - zaznaczył.Jak mówił, odbudowanie powiatów było działaniem "wbrew zdrowemu rozsądkowi i ogólnoświatowym trendom". - Likwidację średnich szczebli samorządu obserwowałem w latach 80. jako ekspert ONZ . W jego ocenie gminy i województwa wystarczyłyby dla decentralizacji państwa.