O tym się mówi

Starosta garwoliński liczy na merytoryczną kampanię wyborczą skupioną na samorządzie, a nie polityce krajowej

02
lut 2024

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził nadzieję na merytoryczną dyskusję w czasie obecnej kampanii wyborczej do samorządów. Gość Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi zwrócił uwagę, że te dwie rzeczywistości – rządowa i samorządowa – nie muszą się przenikać.

Gość Radia Podlasie podkreślił, że liczy na dobrą pamięć mieszkańców powiatu, którzy widzą jak w ostatnim czasie zmienił się ich samorząd. W audycji O Tym Się Mówi zwrócił między innymi uwagę na dokonane w ciągu ostatnich pięciu lat inwestycje i wyraził nadzieję, że obecne władze państwowe wywiążą się ze swoich zapowiedzi wsparcia samorządów.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU:

Wybory samorządowe w Polsce zaplanowano na 7 kwietnia. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się dwa tygodnie później.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Jagna Pon. 05.02.2024 18:14:49

Oj trudne są rozmowy z Posłem i jego przybocznymi. A teraz w kampanii wyborczej to już wogóle.

Pamięć Pon. 05.02.2024 09:00:47

Jak potrafi liczyć to niech liczy. Jako doświadczony samorządowiec nie powinien być naiwny , a jest ! Tak , doskonale ludzie pamiętają. Pamiętają wszystko , a nie tylko to co pan starosta by chciał, żeby pamiętali

Obywatel Pt. 02.02.2024 12:47:38

Przy okazji 25. rocznicy pierwszych wyborów do rad gmin prof. Kieżun oceniał, że samorządu nie udało się uchronić przed tym, na co cierpi cała polska administracja - przed gigantomanią, czyli - według niego - nadmiernym rozrastaniem się jednostek organizacyjnych. Jednym z przejawów owej gigantomanii - zdaniem eksperta - był powrót do idei powiatów. Dla przywrócenia tych jednostek samorządu w 1999 roku nie było innego uzasadnienia innego niż polityczny - mówi Kieżun. - To miała być - i jest - struktura służąca zapewnieniu stanowisk ludziom władzy i budowaniu podstaw elektoratu w terenie. Wówczas mówiono mi o tym otwarcie: budujemy powiaty, to będzie nasz teren wyborczy, tam będziemy mieć swoich ludzi - zaznaczył.Jak mówił, odbudowanie powiatów było działaniem "wbrew zdrowemu rozsądkowi i ogólnoświatowym trendom". - Likwidację średnich szczebli samorządu obserwowałem w latach 80. jako ekspert ONZ . W jego ocenie gminy i województwa wystarczyłyby dla decentralizacji państwa.