Sokołów

22-latka straciła prawo jazdy

Region Śr. 29.11.2023 09:42:35
29
lis 2023

102 km/h – z taką prędkością poruszała się 22-latka, która kierowała mercedesem w Kosowie Lackim. Do kontroli drogowej kobietę zatrzymali policjanci z sokołowskiej drogówki.

W poniedziałek, 27 listopada około godziny 16.30 w Kosowie Lackim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim czuwali nad bezpieczeństwem na lokalnych drogach. W trakcie pomiaru prędkości poruszających się pojazdów policjanci ujawnili, że jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało mercedesem podróżowała 22-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego. Policyjny radar wykazał, iż kobieta poruszała się z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Z uwagi na popełnione wykroczenie policjanci byli zobligowani do zatrzymania kobiecie prawa jazdy, oraz do nałożenia mandatu karnego i punktów karnych.

Sokołowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i wzmożoną czujność, w szczególności kiedy na drogach panują niesprzyjające warunki. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

st.sierż. Aleksandra Borowska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
korpom Śr. 29.11.2023 08:08:58

Toż kobieta powinna iść do sądu, ponieważ rejestratory prędkości mają zazwyczaj 3% próg błędu pomiaru, a wszystkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść obywatela. Dlatego wszystkie pomiary do 103 km/h w terenie zabudowanym są do obalenia w sądzie.