Garwolin

22. święto Pilawy za nami

Region Wt. 25.06.2024 12:28:57
25
cze 2024

Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa obchodzili już po raz 22. święto stolicy swojej gminy. Miało ono szczególne znaczenie, bo celebrowane było w roku 40-lecia nadania Pilawie praw miejskich i oddania do użytkowania rozbudowanego i zmodernizowanego budynku Magistratu. Przez dwa dni w mieście królował sport, muzyka i dobra zabawa.

Sobotnie świętowanie przebiegało pod hasłem sportu i rekreacji. Już z samego rana dziewczęta rywalizowały w turnieju minisiatkówki o puchar burmistrz miasta i gminy. Ponad 130 uczestników wzięło udział VII Rodzinnej Sztafecie Przełajowej.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1 miejsce - Norbert Łączyński, Rafał Łączyński,
2 miejsce - Mariusz Gac, Jagoda Gac
3 miejsce - Paweł Domarecki, Szymon Domarecki.

W tym roku po raz pierwszy zostały też narodzone najszybsze biegaczki:
1 miejsce - Dorota Korycka, Liliana Parol
2 miejsce - Anna Grzeszczak-Rosłaniec, Lidia Roslaniec,
3 miejsce - Anna Marek i Ewelina Bogusz.

Puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczyła burmistrz Albina Łubian. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy medal.

Tego dnia przecięto symboliczną wstęgę otwierającą rozbudowany i zmodernizowany budynek urzędu miasta.

Niedzielną cześć obchodów tradycyjnie rozpoczęto uroczystą Mszą św. w intencji mieszkańców w kościele parafialnym MB Kodeńskiej w Pilawie, którą sprawował proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Banasiuk obchodzący tego dnia 40-lecie święceń kapłańskich. Podniosły i uroczysty charakter nabożeństwu nadała oprawa muzyczna w wykonaniu orkiestry dętej z Pilawy.

Niedzielne uroczystości odbyły się w muzycznym klimacie. Mieszkańcy i goście wysłuchali i podziwiali talenty taneczne i wokalne dzieci i młodzieży z placówek oświatowych miasta i gminy. Były pokazy tańca przedszkolaków, pokaz Okinawa Karate (sekcja działająca przy MGOK Pilawa), wręczono nagrody laureatom konkursu „Kocham Cię Pilawo”, koncertowała RoxaOK, orkiestra dęta OSP Pilawa, z okolicznościowym programem wystąpili seniorzy, potem koncert w wykonaniu SILKQUEEN, a na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół ZAKOPOWER.

Zabawa była przednia, a uczestnicy pilawskiego święta mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach czy skorzystać ze stoisk rękodzielniczych. Były też strefy dla dzieci, kilkusetkilogramowy tort i wiele, wiele innych atrakcji.

Mieszkańcy Pilawy mieli powody do świętowania, gdyż miasto i gmina jest jedną z najlepiej rozwijających się na terenie powiatu garwolińskiego. Tylko w tym roku na inwestycje przeznaczono 49 mln zł.

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.Fot. WJ/MGOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.