Garwolin

Ambitny projekt uczennic garwolińskiego „Ekonomika”

Region Wt. 02.04.2024 14:20:06
02
kwi 2024

„Kudłaty przyjaciel”- to autorski projekt społeczny zainicjowany przez uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie w praktycznej ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Dzięki temu projektowi Maja, Zosia, Daria, Oliwia, Natalia i Zuzia chcą przekazać innym, że problem, jakim jest bezdomność zwierząt istnieje. Statystyki pokazują, że bezdomnych zwierząt w Polsce jest ok. 3 mln. W założeniach projektu jest współpraca ze schroniskiem, realizowana poprzez przeprowadzenie zbiórki w klasach na zakup rzeczy potrzebnych dla schroniska.

Uczestniczki projektu będą również edukować przedszkolaki tak, aby w przyszłości przeciwdziałały problemowi bezdomności zwierząt. Przez różne gry i zabawy chcą pokazać dzieciom, że nie wolno krzywdzić zwierząt. Dzięki temu jest szansa, że w przyszłości „pieskie życie” nie będzie takie złe.

Poprzez swoje działania dziewczęta zachęcają, aby jeździć do schroniska i wspomagać je. W ten sposób chcą uświadamiać ludzi, że zwierzęta z takich placówek wcale nie są gorsze niż te z hodowli i też potrzebują miłości i ciepłego domu...

Uczestniczek projektu „Kudłaty przyjaciel” wysłuchał Waldemar Jaroń.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.