Garwolin

Borowie ma własne znaczki turystyczne

Region Czw. 01.12.2022 08:22:02
01
gru 2022

Urząd gminy w otoczeniu parku krajobrazowego oraz dzwonnica i zabytkowy kościół zostały wyróżnione jako ciekawa atrakcja turystyczna, poprzez przydzielenie znaczka turystycznego. Tym samym miejsca te są kolejnymi na mapie turystycznej Polski, gdzie można nabyć taką pamiątkę.

W ostatnim czasie, z inicjatywy wójta Wiesława Gąski, Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu wydał dwa znaczki turystyczne, na których znajdują się zabytki gminy Borowie, a mianowicie urząd gminy w otoczeniu parku krajobrazowego oraz dzwonnica i kościół zabytkowy. - Znaczek przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka, jak tylko w Borowiu, miejscu siedziby zabytku. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Znaczki turystyczne znajdują się w 20 państwach Europy. Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska. Takich „znaczkowych miejsc” jest już w Polsce ponad 1100...- mówi wójt Gąska.

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach i w niedługim czasie znaczek turystyczny na stałe zagościł również w wielu krajach europejskich i USA. Tak więc jest to inicjatywa ogólnoeuropejska i włączają się do niej kraje spoza Europy.
Ideą znaczka turystycznego jest promocja miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczanie szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów...

O nowej, ciekawej inicjatywie, z wójtem Wiesławem Gąską rozmawia Waldemar Jaroń. POSŁUCHAJWJ/Borowie [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.