Garwolin

Borowie: nowy radiowóz na „Mikołajki”

Region Pt. 04.12.2020 14:55:00
04
gru 2020

Zespół do spraw Prewencji w Borowiu Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wzbogacił się o nowy radiowóz marki Hyundai Tucson. Pozyskanie radiowozu było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony samorządu gminy Borowie. Przekazanie pojazdu odbyło się 4 grudnia.

Skromne uroczystości przekazania nowego pojazdu dla policjantów z Zespołu do spraw Prewencji w Borowiu odbyły się na terenie zgodnie z właściwością miejscową . Wśród gości byli wójt gminy Wiesław Gąska oraz przewodnicząca rady Alicja Maria Szaniawska. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego poświęcenia nowo zakupionych radiowozów.

Zakup pojazdu marki Hyundai Tucson możliwy był dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji i współfinansowaniu ze strony samorządu gminy.

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Bez wątpienia jest to również wyraz dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu garwolińskiego.


Komendant powiatowy policji w Garwolinie, insp. Sławomir Rek podziękował obecnym samorządowcom za kolejne finansowe wsparcie dla garwolińskiej policji. Ta współpraca z samorządami przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz na poprawę warunków pracy policjantów.


Zakupiony i przekazany radiowóz już rozpoczął swoją „służbę” na terenie gminy Borowie. Aby jak najdłużej mógł służyć policjantom w sprawnym niesieniu pomocy potrzebującym, został tradycyjnie poświęcone przez kapelana garwolińskich policjantów ks. prałata Jerzego Kalinkę.

Tego dnia nowy radiowóz otrzymali też policjanci z posterunku w Żelechowie.

inf. pras.
WJ/Garwolin

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.