Garwolin

Borowie: promowali czytelnictwo wśród przedszkolaków

Region Pon. 25.09.2023 11:49:09
25
wrz 2023

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W Borowiu świętowanie tego dnia połączono z akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Do wzięcia udziału w głośnym czytaniu Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zaprosił osobę znaną dzieciom, dzielnicowego mł. asp. Kamila Soszkę.

Bajki przedszkolakom czytali również dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie - Ewa Wielgosz, Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Serzysko oraz Katarzyna Iwaniec.

Święto przedszkolaków zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma ono przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

- Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek: o nieroztropnym Grzesiu, czarodzieju Leonardzie i polnej myszce, czarodzieju Leonardzie i magicznej różdżce czy Kici Koci na rowerze. Było coś dla ducha, było też coś dla ciała. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nie zabrakło słodkości. Dekoracje oraz upominki dla zaproszonych gości przygotowały panie przedszkolanki - poinformowała Katarzyna Iwaniec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.


na podst. inf. GOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.