Garwolin

Borowie: rywalizowały strażackie drużyny

Region Wt. 25.06.2024 09:05:38
25
cze 2024

23 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrominie odbył się Piknik Rodzinny połączony z gminnymi zawodami sportowo – pożarniczymi, w których udział wzięło 6 jednostek OSP oraz 10 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wśród dorosłych triumfowali strażacy z Lalin, a z jednostek MDP najlepsze wyniki osiągnęła OSP Borowie II.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, zaś młodzieżowe drużyny w konkurencji ćwiczenia bojowe. Zadania należało wykonać jak najszybciej, a zarazem bez popełnienia błędów, które kosztowały punkty karne.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska w składzie: st. kpt. Sebastian Świąder i st. asp. Krystian Błażejczyk, powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Nad całością czuwali prezes Oddziału Gminnego Związku OSP dh Łukasz Osiak oraz vice prezes - komendant gminny dh Tomasz Majczyna. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy potwierdzające udział w zawodach i zajęte miejsca w ogólnej klasyfikacji, które wręczała i gratulacje składała wójt Marta Serzysko.

Klasyfikacja końcowa drużyn OSP:

I miejsce – OSP Laliny,
II miejsce – OSP Chromin,
III miejsce – OSP Borowie,
IV miejsce – OSP Głosków,
V miejsce – OSP Iwowe,
VI miejsce – OSP Jaźwiny,
Klasyfikacja MDP:
I miejsce – MDP Borowie II,
II miejsce – MDP Chromin drużyna czerwona,
III miejsce – MDP Chromin drużyna czarna,
IV miejsce – MDP Iwowe II,
V miejsce – MDP Jaźwiny,
VI miejsce – MDP Borowie I,
VII miejsce – MDP Iwowe I,
VIII miejsce – MDP Głosków,
IX miejsce – MDP Głosków męska
X miejsce - MDP Laliny.

W zawodach uczestniczyli poseł Grzegorz Woźniak i starosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, którzy przekazali kompletne ubranie koszarowe strażackie dla gospodarzy zawodów OSP Chromin. Tegoroczne zawody od strony technicznej przygotowała jednostka OSP Chromin z prezesem Karolem Malitką na czele.
Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła dużo mieszkańców gminy Borowie na Rodzinny Piknik do Chromina. KGW w Chrominie przygotowało pyszne ciasta, pierogi zimną lemoniadę. Wśród atrakcji towarzyszących nie zabrakło loterii fantowej, malowania twarzy, dmuchańca dla dzieci, grilla OSP i chłodnych napoi oraz konkursów z nagrodami i turnieju siatkarskich trójek.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Garwolinie zaprezentowali policyjne motocykle oraz sprzęt policyjny jaki jest przez nich używany podczas codziennej służby. Dzieci mogły przymierzyć policyjną czapkę, wsiąść na motocykl i poczuć się jak prawdziwy policjant.inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
rozczarowana Czw. 27.06.2024 03:04:56

Proszę ile imprez teraz w Borowiu a w Górznie u emeryta Waldusia nic, aż przykro się robi jak marnuje się publiczne środki