Garwolin

Burmistrz Garwolina uhonorowana przez ministra

Region Pt. 07.06.2024 08:49:42
07
cze 2024

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wręczył jedenastu samorządowcom z województwa mazowieckiego odznaki honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród odznaczonych samorządowców była burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Odznaka stanowi wyraz uhonorowania codziennej działalności na rzecz wspólnoty samorządowej, krzewienia idei samorządności. Jest nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. - Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, który przypada w rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gminnych i miejskich. Dialog z samorządami jest dla mnie szczególnie istotny, ponieważ przez 20 lat byłem samorządowcem, jak również ze względu na reformę samorządową, która wciąż jest najbardziej udaną reformą przeprowadzoną po 1989 roku. Chciałbym Państwu pogratulować i podziękować za zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnych. (…) Jedną z kluczowych kwestii dotyczących przyszłości jest stabilizacja finansów samorządowych, które przez ostatnie lata niewątpliwie były uszczuplone. Rząd Premiera Donalda Tuska pracuje nad systemem finansowania samorządów opartym o stabilne fundamenty, bez względu na zmiany, które mogą występować na poziomach rządowych czy europejskich. Zależy nam na tym, żeby społeczności lokalne miały pełne finansowanie i mieszkańcy byli pewni tego, że będą dostawać najlepszej jakości usługi w zakresie edukacji, zdrowia, czy polityki społecznej. Chciałbym wszystkim Państwu bardzo podziękować, pogratulować i życzyć powodzenia w dalszej pracy na rzecz samorządu terytorialnego – powiedział wojewoda Mariusz Frankowski.

- To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie samorządowców, którym Wojewoda Mazowiecki Mariusz R. Frankowski wręczył przyznane przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji honorowe odznaki za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Samorząd to fundament, na którym budujemy naszą codzienność, nasze relacje sąsiedzkie i nasze wspólne plany na przyszłość. Praca w samorządzie to dla mnie nie tylko obowiązek, ale i pasja. Każdy projekt, każda inicjatywa, która przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Garwolina, jest dla mnie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. To wyróżnienie jest nie tylko moim osobistym sukcesem, ale również sukcesem całego zespołu, z którym mam zaszczyt współpracować – artykułuje burmistrz Świeczak.


na podst. inf MUW, fb/MŚ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Niedz. 09.06.2024 10:32:47

Tylko pokazówka. Na 600-lecie Garwolina posadzono 600 róż na Żwirki i Wigury, zobaczmy jak są zachwaszczone

Garwolak Pt. 07.06.2024 13:47:29

Gratulacje Pani Burmistrz. To się Pani należało.