Garwolin

Burmistrz Garwolina zapowiada dalszy rozwój miasta

Region Pt. 19.04.2024 07:24:53
19
kwi 2024

Dalsza poprawa infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa na trzech newralgicznych skrzyżowaniach z drogami wojewódzką i powiatowymi, kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego, budowa żłobka i przedszkola, ciąg dalszy rozwoju infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, rewitalizacja i zagospodarowanie terenów publicznych i zielonych w mieście, rozbudowa domu kultury oraz system wsparć dla inicjatyw ekologicznych – to tylko niektóre z inwestycyjnych priorytetów samorządu Garwolina na najbliższe lata.

- W najbliższych latach, moimi priorytetami będzie kontynuacja modernizacji dróg i ulic w mieście wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Już mamy rozpoczęte projekty. W trakcie realizacji jest inwestycja budowy ronda przy Shellu. Będziemy budować ulice, zmieniać nawierzchnie z gruntowych na nawierzchnie z kostki, nawierzchnię asfaltową, będziemy poprawiać stan ulic, które już mają nawierzchnię asfaltową a wymagają remontów. To wszystko będzie się działo w ciągu najbliższego roku i dwóch – mówi burmistrz Marzena Świeczak i dodaje, że kolejnym zadaniem jest kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego. Audyt oświetleniowy już na ukończeniu, niebawem przetarg i rozpocznie się realizacja zadania. Wśród przyszłych planów burmistrz wymienia, we współpracy ze starostwem, poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z DK76 i ul. Stawki, Spacerowa oraz skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul.Stacyjną, a także włączenie GSAG do DK76 w ul. Stacyjnej. Kontynuowany będzie program miejskich grantów oświatowych, doposażane placówki oświatowe. Planowane jest zwiększenie ilości miejsc w przedszkolach i żłobkach, czyli budowa nowego żłobka oraz rozbudowa przedszkola, by „Akademia Pana Kleksa” mogła pomieścić jeszcze więcej dzieci. Będą kontynuowane prace nad rozwojem miejskiej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, place zabaw przejdą metamorfozę, a w Leszczynach wybudowany zostanie nowy plac zabaw. W planach jest również rewitalizacja i zagospodarowanie terenów publicznych i zielonych na terenie miasta, dotyczy to między innymi Parku 550 – lecia, zagospodarowania zbiornika retencyjnego czy terenów rekreacyjnych „Zarzecze”. Burmistrz zaznacza, że jednym z głównych działań samorządu, będzie też kontynuacja aktywnej polityki senioralnej, nakierunkowanej na współpracę międzypokoleniową oraz wszelkie wspieranie inicjatyw mieszkańców, by miasto było przyjazne, atrakcyjne, „żeby każdy w naszym mieście czuł się bezpiecznie, czuł się komfortowo, czuł się cząstką Garwolina”...

Więcej na ten temat w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz Marzeną Świeczak.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Pon. 22.04.2024 06:26:04

Na początku to trzeba posprzątać miasto, bo jest brudne. Szczególnie tereny wokół rzeki. Jeden szalet miejski też nie przynosi sławy miastu. Ludzie muszą korzystać z toalet w lokalach gastronomicznych lub w Kauflandzie albo iść w krzaki. O zieleniaku nie wspomnę, bo to jest wstyd dla władz od 30 lat.

Mateusz Pt. 19.04.2024 13:32:54

druga sala kinowo-widowiskowa brawo pani Burmistrz cieszę się że będzie rozbudowa Garwoliński widz kina ;/

mieszkaniec Pt. 19.04.2024 10:05:53

W poprzedniej kampanii wyborczej padały propozycje od kandydatów rozbudowy istniejących przedszkoli z możliwoscią miejsc dla dzieci poniżej 3 roku 9 czyli złobków ).rozbudowa przy istniejacych znacznie obniża zarówno koszty budowy jak też użytkowania.Pytanie czy miasto przygotawało jakies projekty, plany czy to są tylko propozycje. W kilku sąsiednich gminach powstało wiele miejjsc i w żłobkach i przedszkolach, w innych rozpoczynają.

Zuzanna Pon. 22.04.2024 07:07:59

Pani burmistrz, o jakim rozwoju tu mówimy? Rozwój to jest , ale w Pilawie. Może warto uczyć się od doświadczonych samorządowców

koczkodan Sob. 20.04.2024 13:30:00

dalszy? a do tej pory w ogóle jakiś był?