Garwolin

Dachowanie skody w Żabiance. 28-letni kierowca był nietrzeźwy

Region Pon. 22.04.2024 13:42:39
22
kwi 2024

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kierując skodą stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W wyniku zdarzenia ucierpiał 47-letni pasażer.

W minioną sobotę, 20 kwietnia około godz. 5:45 na trasie S17 w kierunku Warszawy w miejscowości Żabianka w gminie Trojanów doszło do dachowania samochodu.

- Wstępne ustalenia policjantów, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wskazują, że 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując skodą stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w barierki po czym dachował. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca auta oraz 47-letni pasażer. Badanie trzeźwości wykazało, że 28-latek był pijany. Miał w organizmie 1,8 promila alkoholu – informuje podkom. Małgrzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Kierowca po udzieleniu pomocy medycznej tego samego dnia opuścił szpital i trafił do policyjnego aresztu. - Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, który w wyniku zdarzenia zablokował dwa pasy ruchu. W czasie wykonywania czynności i usuwania skutków wypadku przez funkcjonariuszy na trasie występowały utrudnienia w ruchu. Samochód został usunięty z drogi na koszt właściciela – uzupełnia policjantka.

28-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

na podst. inf. KPP
fot.OSP Trojanów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.