Garwolin

Dzień Strażaka w garwolińskiej KP PSP

Region Czw. 16.05.2024 17:48:48
16
maj 2024

16 maja w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Były odznaczenia, awanse i podziękowania za służbę dla społeczeństwa. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera zapowiedział, że w 2026 roku mazowieckie obchody Dnia Strażaka będą w Garwolinie.

Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej PSP i odegraniu hymnu, komendant powiatowy powitał przybyłych na uroczystość: komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Artura Gonerę, jego zastępcę st. bryg. Piotra Gąskę, władze powiatu ze starostą Iwoną Kurowską, wicestarostą Mirosławem Walickim i przewodniczącym RP Norbertem Wilbikiem, włodarzy gmin, przedstawicieli KPP, Nadleśnictwa, ZOP ZOSP RP, byłych komendantów powiatowych i in. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono mł. bryg. Pawła Mućkę, a dh Henryka Rosłańca Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Na wyższy stopień służbowy awansowano do stopnia aspiranta Wojciecha Głowackiego, do stopnia starszego ogniomistrza Łukasza Makulca, Artura Michalaka, Mirona Nazorka, Pawła Rosiaka, do stopnia młodszego ogniomistrza Piotra Meterę, a do stopnia starszego sekcyjnego Mateusza Belkiewicza, Cezarego Dymka i Dominika Wielgosza. Komendant powiatowy mł. bryg. T. Biernacki i jego zastępca mł. bryg. Paweł Sobór wręczyli okolicznościowe grawerki komendantowi wojewódzkiemu i samorządowcom za wsparcie zakupu pojazdu, a Dariuszowi Tarczyńskiemu, dyrektorowi Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Starostwa za okazaną pomoc przy budowie strażnicy.

Komendant wojewódzki wspólnie ze starostą Iwoną Kurowską przekazali dowódcy JRG mł. bryg. Karolowi Marcinkowskiemu kluczyki do średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego Scania, który zakupiony został m.in. dzięki wsparciu samorządów powiatu garwolińskiego. Pojazd poświęcił kapelan powiatowy strażaków ks. kan. Leszek Dąbrowski.

W swoim przemówieniu komendant powiatowy PSP mł. bryg. Tomasz Biernacki, jak i komendant wojewódzki nadbryg. Artur Gonera, starosta Iwona Kurowska, przewodniczący RP Norbert Wilbik i prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie dh Waldemar Sabak podziękowali strażakom PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych za codzienną ofiarność i gotowość do niesienia pomocy, za wypełnianie z najwyższym poświęceniem swoich obowiązków. Wśród życzeń były te dotyczące bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, by podejmowane działania i służba na rzecz drugiego człowieka były źródłem osobistej satysfakcji strażaków i społecznego uznania. Komendant Gonera mówił o budowie nowej strażnicy komendy powiatowej, której zakończenie przewidywane jest w 2026 roku. W związku z tym zapowiedział, że mazowieckie obchody Dnia Strażaka 2026 odbędą się w Garwolinie, co przyjęte zostało z zadowoleniem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.