Garwolin

Garwolin będzie uwieczniony na milionach znaczków pocztowych

Region Pt. 18.11.2022 10:18:38
18
lis 2022

W związku z przypadającym w przyszłym roku 600- leciem lokacji grodu Garwolina, Poczta Polska wprowadzi do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy z serii „Miasta polskie”. Znaczek wyemitowany zostanie w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest poseł Grzegorz Woźniak.

Przypadek sprawił, że poseł ziemi garwolińskiej Grzegorz Woźniak wpadł na pomysł, by jubileusz miasta z bogatą historią i bardzo aktywną lokalną społecznością uczcić emisją znaczka pocztowego. - Zacząłem temat drążyć. Jak zorientowałem się, że są możliwości, że Poczta Polska wydaje takie znaczki z miastami, czy doniosłymi rocznicami, skierowałem 5 października pismo do pana wicepremiera, ministra aktywów państwowych z prośbą i uzasadnieniem, dlaczego akurat Garwolin, dlaczego na to 600- lecie wydanie tego znaczka. 20 października otrzymałem odpowiedź od wiceministra Jana Kanthaka, że skierowana moja prośba do Poczty Polskiej z zapytaniem o możliwość wydania takiego znaczka, oczywiście z zastrzeżeniem, że cała procedura to jest rok, albo dwa nieraz. Oczywiście liczyłem na zrozumienie, że 600 lat jest w przyszłym roku, może za późno wysłane pismo... W dniu 16 listopada dostałem odpowiedź z Poczty Polskiej od pana wiceprezesa, że „uprzejmie informuję, że decyzją komisji ds. opiniowania dorocznego planu emisji znaczków pocztowych w roku 2023, zostanie wyemitowany znaczek poświęcony 600- leciu Garwolina, w ramach emisji „Miasta polskie” w formie obiegowej”, to znaczy w wielomilionowym nakładzie- mówi parlamentarzysta.

Poseł Grzegorz Woźniak zachęca do zgłaszania propozycji z elementem miasta Garwolina, który mógłby znaleźć się na okazjonalnym znaczku.
Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z posłem Grzegorzem Woźniakiem. POSŁUCHAJWJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.