Garwolin: kolejne wydarzenie sportowe za nami

Region Pon. 19.06.2023 11:18:50
19
cze 2023

XIV edycję biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” zdecydowanie wygrał biegacz z Kenii Kyeva Cosmas Mutuku, a wśród kobiet triumfowała reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa, pochodząca z Garwolina Emilia Mazek. Na starcie stanęło blisko 700 zawodników, a do mety dobiegło 679.

W 14. edycji biegu „Avon kontra przemoc”, który jest nieodłączną częścią Dni Garwolina, udział wzięło blisko 700 zawodników, w tym na dystansie 10 km – 304, 5 km – 166 i 2 km – 229 osób. Na linii startu stanęło 703 Polaków, 9 Ukraińców, 4 z Republiki Kiribati i po jednym przedstawicielu Kenii i Hiszpanii. Z krajowej stawki, Garwolin reprezentowało 189 zawodników, Warszawę- 92, Pilawę- 24, Poznań- 19, Lublin- 17, Siedlce- 17, Łaskarzew-17, Miętne-13, Sobolew-11, Górzno- 10. Byli też zawodnicy m.in. z Łodzi, Otwocka, Pruszkowa, Ryk, Puław, Elbląga, Bydgoszczy, Leszna, Nysy oraz wielu z innych miejscowości w Polsce.

Na dystansie 5 km biegło 159 zawodników. Triumfatorem był Antoni Kaczanowski z Ożarowa Mazowieckiego, tuż za nim metę minął Albert Wiśniewski /Warszawa/ , trzeci Filip Rękawek z Garwolina. Wśród kobiet najszybciej 5 km trasą przebiegła Anna Łapińska z Warszawy przed Magdaleną Bubeła /Blizne Jasinskiego, i Agnieszką Łoń z Legionowa.

Bieg na dystansie 2 km ukończyło 200 zawodników. Zwyciężył Wojciech Grzegrzółka z Jagodnego przed Krystianem Styrnikiem /Nałęczów/ i Bartoszem Majerem z Warszawy. Wśród kobiet triumfowała Aleksandrą Borkowską przed Lidią Czarnecką i Małgorzatą Jakubczak / wszystkie GKS Wilga Garwolin.

W biegu głównym na 10 km bezkonkurencyjnym okazał się Kenijczyk Kyeva Cosmoc Mutuku. Na drugim miejscu uplasował się Emil Dobrowolski z Lęborka, a trzecie miejsce zajął Sergii Okseniuk /Ukraina/.

Wśród startujących 45 mundurowych, najszybszy na 10 km okazał się Damian Noga z KP PSP Staszów, przed Przemysławem Ratajczakiem – KW PSP Toruń i Łukaszem Ludkiewiczem – KP PSP Zgorzelec.

W biegu na 10 km, najlepszą lokatę wśród uczestników z powiatu garwolińskiego, bo 6 zajął Robert Świecak /Commandos Zwola Poduchowna/, Emilia Mazek /AZS AWF Warszawa/ - 22, Robert Makulec /Avon/ - 27, Łukasz Zalewski /Stopka Pilawa/ - 42, Tomasz Suchodolski /Wilga/ - 49.

Nagrody wręczali burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wicestarosta powiatu Marek Ziędalski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie Jakub Żurowski oraz dyrektor biegu "Avon Kontra Przemoc" Michał Kopik. Wydarzenie poprowadził trener Stanisław Buszta.

Garwoliński bieg jest częścią ogólnopolskiej kampanii Avon kontra przemoc, w ramach której firma podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

Impreza tradycyjnie przyciągnęła rzesze mieszkańców nie tylko Garwolina, którzy kibicowali zawodnikom na całej trasie biegu, która była bardzo dobrze przygotowana i zabezpieczona.