Garwolin

Garwolin: program dla rodzin wielodzietnych

Region Pon. 04.12.2023 07:18:08
04
gru 2023

Trzynaście lat funkcjonuje w Garwolinie program 3+ Liczna Rodzina, który z czasem połączony został z ogólnopolskim programem „Karta Dużej Rodziny”. Z programu korzystają 1262 rodziny z miasta Garwolina, a od początku wydano 4193 karty. Tylko w ciągu jedenastu miesięcy tego roku wydano 483 trzy karty. Wśród beneficjentów, największą grupę stanowią rodziny z trojgiem dzieci, a z siedmiorgiem jest zaledwie siedem rodzin.

3+Liczna Rodzina, to miejski program skierowany do rodzin wielodzietnych, obejmujący osoby zamieszkujące na terenie miasta Garwolina. Wprowadzony został uchwałą RM w sierpniu 2010 roku. - Program ten jest coraz popularniejszy, wiąże się to przede wszystkim z tym, że koszty życia, koszty utrzymania, zakupów codziennych, a także korzystania z różnego rodzaju udogodnień, z roku na rok są coraz wyższe, a w związku z tym ludzie coraz chętniej i częściej zaczynają korzystać z takiej możliwości. Robiąc zakupy, przy kasie widzimy, że płacąc rachunek, możemy skorzystać z opcji wybrania Karty Dużej Rodziny /KDR/, uzyskać określone zniżki, podobnie zresztą w obiektach sportowych, jak basen, siłownia i innych...- mówi Marcin Makaruk, kierownik Wydziału Organizacji UM Garwolin.

W 2014 roku Rada Miasta podjęła uchwałę o tym, żeby połączyć program lokalny 3+ Liczna Rodzina z programem ogólnopolskim Karta Dużej Rodziny. Miało to na celu usprawnienie obsługi jednego i drugiego programu, aby posiadacze uprawnień związanych z obu programami posiadali jedną kartę. W ramach programu, od początku jego trwania, Miasto Garwolin wydało już 4193 karty, natomiast korzysta z niego1262 rodziny. Od 1 stycznia do 1 grudnia tego roku wydano 483 karty. Wśród beneficjantów są rodziny z trojgiem dzieci – 940, z czworgiem – 229, pięciorgiem – 64, z sześciorgiem – 15, a z siedmiorgiem – 7 rodzin.

O realizacji programu, Waldemar Jaroń rozmawia z Marcinem Makarukiem, kierownikiem Wydziału Organizacji Urzędu.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.