Garwolin

Garwolin: rodzinny festyn w parafialnych ogrodach

Region Pon. 24.07.2023 14:04:31
24
lip 2023

Kilkaset osób wzięło udział w organizowanym w ogrodach parafii Przemienienia Pańskiego festynie ku czci św. Anny - patronki miasta. Na estradzie występowały rodzime gwiazdy oraz Moko-Bęc i Warszawska Ferajna, a obok prezentowały się KGW z lokalnymi smakołykami. Były pokazy straży i policji oraz wesołe miasteczko dla dzieci.

W niedzielne popołudnie, 23 lipca w parafialnych ogrodach było tłumnie i wesoło. Z estrady płynęły dźwięki znanych i lubianych piosenek wykonywanych przez niezawodnych artystów z Klubu Seniora „Chwilo trwaj” oraz Szkolną Bandę Muzyczną z ZS nr 2. Potem na estradzie królowały panie z Moko-Bęc, które porwały licznie zgromadzonych mieszkańców do tańca, w rolę wodzireja wcielił się zaś Krystian Jończyk. Na zakończenie trwającego kilka godzin festynu wystąpiła gwiazda wieczoru, którą bez wątpienia była Warszawska Ferajna.

Pod starymi, parkowymi drzewami swoje stoiska rozstawiły panie z KGW działających na terenie parafii, Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie, Komenda Powiatowa Policji, garwolińscy seniorzy, Nadleśnictwo Garwolin, grupa proobronna „GARDA” i wiele innych. Można było skosztować smakowitych wiktuałów domowej roboty czy ugasić pragnienie schłodzonymi napojami. Strażacy z OSP Garwolin przygotowali pokazy, a wesołe miasteczko było bodaj najbardziej obleganym miejscem przez dzieci. Słowem uczta dla duszy i ciała.

Nad całością czuwał gospodarz miejsca i jeden z organizatorów festynu, proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Szymuś, burmistrz Marzena Świeczak. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła też posłanka Iwona Kurowska, przewodniczący lokalnego parlamentu Garwolina Andrzej Ostolski, radni.

Wśród uczestników festynu co rusz przebiegały dzieci z pomalowanymi twarzami, na uśmiechniętych policzkach były obecne wszystkie kolory świata. Było gwarno, wesoło i prawdziwie familijnie. Konferansjerkę prowadził Krystian Jończyk, który wspólnie z ks. kan. Stanisławem Szymusiem wykonał też kilka popularnych piosenek, a wyszło im to dobrze, bo parę razy bisowali.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Obywatele Garwolina Pon. 24.07.2023 13:36:15

Zabawa przednia, kultura na poziomie. Chcemy więcej takich imprez.

wierząca Pon. 24.07.2023 10:21:42

FESTYN ku czci św Anny...Dziwnie to brzmi, a nie odpust? Bawmy się

Krycha Wt. 25.07.2023 05:29:25

Poseł Iwona brylowała bez kolegi z ław Grzegorza?