Garwolin

Garwolin: wykorzystują swoje talenty i zainteresowania do czynienia dobra

Region Pon. 15.04.2024 07:03:22
15
kwi 2024

Tworząc projekt „Wyścig o Wolność”, mieliśmy na celu uwrażliwić społeczeństwo na temat problemów psychicznych naszych rówieśników, które coraz częściej można spotkać w dzisiejszym świecie. Jesteśmy grupą znajomych o różnych zainteresowaniach, połączył nas jednak wspólny cel, a mianowicie... Działanie! - podkreślają uczniowie biorący udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

- W dobie XXI wieku młodzież często musi zmagać się z problemami nadmiernego stresu czy depresji. Może być to spowodowane przeciążeniem ogromną ilością pracy, którą muszą wykonywać uczniowie chodząc do szkoły czy też presją bycia idealnym, którą narzucają na nas media każdego dnia, kreując idealny obraz życia, który jest przecież nierealny. Tworząc projekt „Wyścig o Wolność”, mieliśmy na celu uwrażliwić społeczeństwo na temat problemów psychicznych naszych rówieśników, które coraz częściej można spotkać w dzisiejszym świecie. Jesteśmy grupą znajomych o różnych zainteresowaniach, połączył nas jednak wspólny cel, a mianowicie... Działanie! - artykułują uczestnicy autorskiego projektu społecznego realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Połączyli również siły z dwóch szkół. Po raz pierwszy projekt realizowali uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida i I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

„My, młodzi ludzie możemy mieć ogromny wpływ na świat, w końcu przyszłość jest w naszych rękach. Młodzież powinna działać i się wspierać, my chcemy wesprzeć tych, którzy teraz potrzebują pomocy. Chcieliśmy wykorzystać nasze talenty i zainteresowania do czynienia dobra, czegoś co może poprawi czyjeś życie, dać trochę radości i uśmiechu. Stąd pomysł na koncerty charytatywne i imprezy charytatywne. Odwiedzaliśmy szkoły z koncertami charytatywnymi. Rozpoczęliśmy koncertem bożonarodzeniowym dla uczniów naszego liceum i dla naszych rodziców, odwiedziliśmy uczniów Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie. Wiosną tego roku wystąpiliśmy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Garwolinie, w Szkole Podstawowej w Michałówce i w Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej. Już na samym wejściu byliśmy ciepło witani przez nauczycieli i uczniów, co jeszcze bardziej motywowało nas do działania. Poza podróżą w świat muzyki, w te dni całe społeczności szkolne miały możliwość szerzenia dobra, dzięki zakupowi domowych ciast, ze sprzedaży których cały dochód wspomógł młodzież zmagającą się z problemami psychicznymi. Zebraliśmy łącznię kwotę 6135 zł, która zasili konto Fundacji Twarze Depresji. Nasze ostatnie działanie to dyskoteka dla uczniów naszej szkoły. Przy dobrej muzyce, słodkiej przekąsce, wacie cukrowej i loterii fantowej bawili się wszyscy nasi sympatycy.

Zebraliśmy łącznię kwotę 6135 zł, która zasili konto Fundacji Twarze Depresji.

Poza tym działamy również w mediach społecznościowych i na naszym instagramie oraz tik toku. Można tam znaleźć wiele ciekawostek ze świata psychologii oraz zakulisowe nagrania z koncertów!”- zachęcają.

Waldemar Jaroń i jego rozmówcy.



na podst. relacji KLO
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.