Garwolin

Garwoliński Klub Seniora uhonorowany Nagrodą Marszałka

Region Wt. 28.11.2023 14:03:13
28
lis 2023

Znamy laureatów XXIV edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promuje nasz region w kraju i za granicą. Statuetki wyróżnionym wręczyli 27 listopada marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego to wyróżnienie przyznawane za propagowanie kultury i dziedzictwa, a także promocję województwa mazowieckiego.
Jak zauważa marszałek Adam Struzik, mimo że to już XXIV edycja konkursu, wśród kandydatów do nagrody wciąż nie brakuje ciekawych osobowości, artystów z bogatym dorobkiem czy stowarzyszeń działających na rzecz mieszkańców regionu. – Bogactwem naszego regionu są ludzie. Zaangażowani, z pasją i misją tworzenia czegoś nowego, dobrego. To właśnie dla nich są Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny wybór, jak zresztą każdy w historii konkursu, nie był łatwy. Na Mazowszu mamy wiele osób, których twórczość i społeczne zaangażowanie są warte docenienia. To nasza najlepsza wizytówka i powód do dumy.

W tym roku nagrodę otrzymało 10 laureatów. Wśród nich są zarówno osoby, jak i podmioty aktywne społecznie i angażujące się w działania kulturalne. – Gratuluję wszystkim laureatom. Wasza działalność i twórczość rozsławia Mazowsze nie tylko w całej Polsce, lecz także na świecie – mówiła podczas gali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazł się Klub Seniora działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. To miejsce spotkań, aktywizacji i integracji seniorów, które powstało w 2016 roku. Seniorzy biorą udział w warsztatach, wycieczkach i potańcówkach. Przy klubie powstał zespół „Chwilo trwaj”.
Jednym z patronów medialnych wydarzenia było Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

Na podst. inf. UMWM
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
tomix Wt. 28.11.2023 15:09:58

to jakiś żart , choć top nie 1 kwietnia