Garwolin

Gmina Garwolin: dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

Region Wt. 06.02.2024 08:09:36
06
lut 2024

Samorząd gminy poszerzył ofertę edukacyjną w swoich placówkach szkolnych o intensywne kursy dla ośmioklasistów prowadzone w formie online z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Lekcje odbywają się na platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych.

- Potrzeba edukacyjnego wsparcia uczniów na terenie gminy Garwolin skłoniła nas do zawarcia porozumienia, współpracy z Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to taka platforma internetowa, która ma w swoich zasobach bazę wiedzy i będzie oferowała różnego rodzaju zajęcia dla uczniów klas ósmych z naszego terenu – mówi wójt gminy Marcin Kołodziejczyk i dodaje, że wie, jakim to dużym przeżyciem dla uczniów jest każdy egzamin, szczególnie egzamin ósmoklasisty, dlatego gmina chciałaby ich wesprzeć w tych działaniach. Po pierwsze, żeby ta wiedza, którą wynoszą ze szkoły była jeszcze uzupełniona o jakiś zakres wiedzy dzięki tej platformie, ale dzięki temu pozwoli to również zmniejszyć ilość stresu, jaki przeżywają dzieci i młodzież.

W placówkach szkolnych, dla których organem prowadzącym jest gmina Garwolin, projekt jest już realizowany, i jak zaznacza dyrektor Publicznej Szkoły im. Orła Białego w Michałówce Agnieszka Szczypek, są to zajęcia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, a każdy przedmiot to 25 godz. z nauczycielem, lektorem, który za pomocą nowoczesnych aplikacji pomaga uczniom przyswoić materiał, który powinni opanować przed egzaminem klas ósmych. – Nasi uczniowie bardzo chętnie z tego korzystają, bardzo lubią powtórki z matematyki, bardzo im się to podoba, ale mówią, że język angielski, przypomnienie słownictwa, różnych czasów, więc na pewno są to zajęcia warte polecenia – podkreśla dyrektor.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Marcinem Kołodziejczykiem i dyrektor szkoły w Michałówce Agnieszką Szczypek.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.