Garwolin

Gmina Garwolin: drogi, obiekty sportowe i ośrodek zdrowia

Region Pt. 23.09.2022 08:29:21
23
wrz 2022

Trzynaście kilometrów wybudowanych dróg gminnych oddano do użytkowania, a już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę kolejnych 13 km. Podpisane zostały umowy z wykonawcami na realizację dwóch inwestycji sportowych, rozpocznie się też procedura przetargowa na budowę ośrodka zdrowia w Woli Rębkowskiej.

W ciągu najbliższego miesiąca ogłoszony zostanie przetarg na kolejne 13 km dróg. Będą budowane drogi w Miętnem /ul. Pogodna/, Starym Puznowie / na Żabieniec/, Sulbiny /ul. Wspólna/, ul.Warszawska /chodnik od przedszkola do zakończonego w m. Garwolin/, Ruda Talubska /ul. Polna i Słoneczna/, Stara Huta /w kierunku do Kościelisk/, Wola Rębkowska /ul. Lipowa i prawdopodobnie jeszcze 2 odcinki dróg/, Jagodne /ul. Lawendowa i Jaśminowa/, Górki /ul. Lipowa/, Rębków /ul. Zacisze, Podbiel/, Lucin /ul. Nowa/, Izdebnik- Górki /od zakrętu w kierunku do Izdebnika/, Zakącie /odcinek od szkoły w Wilkowyi do Zakącia/. - Te 13 km dróg teraz ogłaszane, będzie termin wykonania do przyszłego roku i w przyszłym roku jeszcze realizacja, bo wiadomo, że tego roku nam mało zostało, ale jeżeli wykonawca będzie miał takie możliwości i chęci, również w tym roku będzie mógł wykonywać- zaznacza wójt Marcin Kołodziejczyk.

Podpisane zostały umowy na realizację dwóch inwestycji sportowych przyszkolnych. W Rudzie Talubskiej budowana jest sztuczna nawierzchnia na istniejącym boisku, będzie nowe ogrodzenie, trybuny sportowe, parkingi, ciągi komunikacyjne. W Michałówce budowane jest już boisko i tworzona infrastruktura dookoła. Zakończony został etap projektowy ośrodka zdrowia w Woli Rębkowskiej, jest wydane pozwolenie na budowę i niebawem ogłoszone będzie postępowanie przetargowe na realizację tej dużej inwestycji, na którą gmina otrzymała ponad pięciomilionowe wsparcie finansowe ze źródeł zewnętrznych.

Więcej o jesiennych inwestycjach w gminie Garwolin, z wójtem Marcinem Kołodziejczykiem rozmawia Waldemar Jaroń. POSŁUCHAJWJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.