Garwolin

Gmina Garwolin: ważne inwestycje na finiszu

Region Czw. 26.11.2020 15:14:00
26
lis 2020

Dobiegły końca trzy duże inwestycje drogowe, które łącznie kosztowały ponad 6 mln zł. Dzięki wsparciu środkami zewnętrznymi przebudowano drogę w miejscowości Lucin, zmodernizowana została też ulica Górna w Sulbinach i Sławinach oraz przebudowane skrzyżowanie ulicy Lubeskiej z Górną. To jednak nie wszystko.

- To był ciężki rok dla samorządów, dla mieszkańców gminy Garwolin- mówi wójt. - My staramy się wykorzystywać każdą chwilę na to, żeby napisać wniosek w ramach jakichś konkursów, naborów, które są oferowane przez różne ministerstwa lub też urząd marszałkowski. Pozyskujemy te środki finansowe na ile tylko możemy, na ile konkursy są ogłaszane...- dodaje gospodarz gminy.

Widać skutecznie gmina pozyskuje te środki, skoro dzięki zewnętrznemu wsparciu realizowane są duże i mniejsze inwestycje. Z PRPW-u pozyskano dotację, dzięki której zakończono budowę/przebudowę drogi w Lucinie, gdzie powstała droga o wysokim standardzie, z szerokim chodnikiem, wjazdami do posesji i oświetleniem ledowym. Po gminnej inwestycji, pozostanie modernizacja „miejskiej” część drogi, i wówczas powstanie mała obwodnica centrum Garwolina.

Dokonano też odbioru przebudowanej ulicy Górnej w Sulbinach i Sławinach, drogi ważnej dla mieszkańców i zlokalizowanych przy niej instytucjach. Przebudowane zostało też skrzyżowanie ul. Lubelskiej z Górną, gdzie w latach poprzednich dochodziło do wypadków z udziałem pieszych przechodzących przez jezdnię. Przejście było niedostatecznie oświetlone, nie było właściwie zabezpieczone, a po przebudowie jest już bezpieczne dla kierowców i pieszych. Inwestycja była możliwa do wykonania dzięki wsparciu środkami Funduszu Dróg Samorządowych. W trakcie przebudowy są też ulice w Rębkowie, a od ul. Krajowej na ul. Młyńskiej będzie wybudowany chodnik.

W tym roku sfinalizowane zostały budowy dwóch świetlic wiejskich w Puznowie i Górkach.
O zakończonych inwestycjach realizowanych ze wsparciem środkami zewnętrznymi, z wójtem Marcinem Kołodziejczykiem rozmawia Waldemar Jaroń.

   POSŁUCHAJWJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.