Garwolin

Górzno: duże środki na przyszłoroczne inwestycje

Region Czw. 17.11.2022 09:29:14
17
lis 2022

Gmina zamierza w przyszłym roku wydać na inwestycje ponad 20 mln zł, co stanowi niemal połowę wydatków budżetowych w ogóle. W planach jest między innymi dalsza rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, przedszkola gminnego, budowa gminnej biblioteki z muzeum regionalnym, świetlicy wiejskiej, przebudowa kilku odcinków dróg i wiele innych.

- Mamy już opracowany projekt budżetu na 2023 rok, i można powiedzieć, że jest to budżet proinwestycyjny. To kolejny rok, gdzie na inwestycje przeznaczamy bardzo duże środki. Na etapie projektu, który zazwyczaj jest nowelizowany w ciągu roku o nowe wydatki inwestycyjne, na realizację zadań inwestycyjnych przeznaczamy ponad 20 mln zł- mówi wójt Waldemar Sabak i wymienia kontynuowane, duże zadania inwestycyjne, jak rozbudowa sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, budowa gminnej biblioteki wraz z muzeum regionalnym, świetlicy wiejskiej w Reducinie, przebudowa zaplanowanych na ten rok dróg gminnych za ok. 7 mln zł oraz dofinansowanie modernizacji drogi powiatowej w Goździku kwotą 400 tys. zł.

Jest to projekt budżetu, który będzie jeszcze analizowany, ale podobnie jak w roku ubiegłym, pojawią się kolejne środki rządowe czy samorządu województwa mazowieckiego i gmina z pewnością z nich skorzysta, zwiększając tym samym zakres wykonywanych inwestycji.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Waldemarem Sabakiem. POSŁUCHAJ


WJ/Górzno
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.