Garwolin

Górzno: jesienne inwestowanie

Region Pon. 26.09.2022 07:17:32
26
wrz 2022

W gminie nie ma inwestycyjnych przestojów. Jedne zadania są kontynuowane, inne rozpoczynają się. Trwa budowa biblioteki gminnej wraz z muzeum regionalnym, realizowany jest kolejny etap kanalizacji, rozpoczęła się rozbudowa przedszkola, a w Reducinie wykonawca przygotowuje plac pod budowę świetlicy wiejskiej. Jesień, to także czas na prace projektowe nowych inwestycji, które w przyszłym roku będą wykonywane.

Ruszyła rozbudowa przedszkola w Górznie, której zakończenie planowane jest w lipcu przyszłego roku. Wykonawca zobowiązał się, że jeszcze w tym roku wykonany zostanie stan surowy budynku i jego zadaszenie. W przypadku świetlicy wiejskiej w Reducinie, wykonawca przygotowuje plac pod budowę, i podobnie jak w przypadku przedszkola, jeszcze w tym roku planowane jest wykonanie stanu surowego obiektu. - Te dwie inwestycje są bardzo istotne. Rozbudowa przedszkola realizowana jest za 6 mln zł, a środki pochodzą z programów rządowych oraz 2 mln zł z budżetu gminy. Budowa świetlicy wiejskiej w Reducinie kosztować będzie 3 mln zł. Udział gminy w tym przedsięwzięciu to10 % tej kwoty, czyli 300 tys. zł- mówi wójt Waldemar Sabak.

Ze środków Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach udzielonej na preferencyjnych warunkach pożyczki oraz dodatkowych środków rządowych wykonywany jest kolejny etap kanalizowania gminy. Jesień, to także czas na prace projektowe nowych inwestycji, które w przyszłym roku będą wykonywane. - Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji na rozbudowę dróg na terenie naszej gminy, są to drogi przewidziane do modernizacji na przyszły rok w ramach dofinansowania ze środków Polskiego Ładu. Koszt tego zadania jest w granicach 7- 8 mln zł. Planujemy jeszcze w tym roku wykonać pełną dokumentację i ogłosić postępowanie przetargowe, żeby na wiosnę przyszłego roku rozpocząć roboty. Zakończyło się opracowanie dokumentacji na rozbudowę szkoły w Uninie o miejsca żłobkowe i kolejne sale dla przedszkolaków..- dodaje gospodarz gminy.

Więcej o realizowanych i planowanych inwestycjach w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Waldemarem Sabakiem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.