Garwolin

Górzno: rusza rozbudowa przedszkola

Region Czw. 11.08.2022 08:27:09
11
sie 2022

6 mln zł kosztować będzie rozbudowa przedszkola w Górznie, w tym znaczną część stanowią środki z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. 10 sierpnia podpisana została umowa z wykonawcą na realizację kolejnej, dużej inwestycji, która służyć będzie mieszkańcom rozwijającej się w szybkim tempie gminy.

Samorząd gminy Górzno nie ustaje w wysiłkach, by pozyskiwać środki na kolejne inwestycje infrastrukturalne. Zakończona została budowa boiska sportowego w Uninie, realizowane są kolejne odcinki sieci kanalizacyjnej i modernizowane drogi, rozpoczęto budowę biblioteki gminnej wraz z muzeum regionalnym. 10 sierpnia w siedzibie urzędu gminy podpisana została umowa z wykonawcą na rozbudowę przedszkola gminnego, gdzie mieści się również żłobek. - Jesteśmy gminą, gdzie liczba mieszkańców wzrasta, a szczególnie dzieci, dlatego inwestowanie w tego typu placówki jest ze wszech miar wskazane. Umowa opiewa na kwotę 6 mln zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, to kwota 4 mln zł, dlatego obecność przy podpisywaniu umowy wojewody, jako przedstawiciela rządu w terenie- mówi wójt Waldemar Sabak.

Inwestycja, która polegać będzie na rozbudowie przedszkola o kolejnych pięć sal lekcyjnych, jadalnię, pomieszczenia gospodarcze oraz funkcjonalnym poddaszem, które w razie potrzeby może być wykorzystane. - Cieszę się bardzo, że inwestycja lada moment ruszy i już niedługo będziemy mogli funkcjonować w rozbudowanym budynku, potrzebnym bardzo, jak się okazuje, ze względu na ilość dzieci. Od września tego roku będziemy mieć 250 przedszkolaków i 40 dzieci w żłobku, a zapotrzebowanie jest jeszcze większe. W rekrutacji nie przyjęliśmy ok. 20 dzieci- dodaje dyrektor przedszkola Monika Błażejczyk. Podczas podpisywania umowy obecny był m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, który w rozmowie z nami powiedział, że gmina Górzno, tak jak wiele gmin w Polsce, ma wiele do nadrobienia, dlatego trzeba inwestować środki po to, żeby wyrównać szanse mieszkających na wsi z mieszkającymi w mieście.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia:


W uroczystym podpisaniu uczestniczyli skarbnik gminy Grażyna Szewczyk, przewodniczący RG Krzysztof Skwarek, inspektor ds. ochrony środowiska i zamówień publicznych UG Iwona Zając, inspektor nadzoru Janusz Krawczyk oraz wykonawca robót Sylwester Sitek.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.