Garwolin

Inwestycja w najmłodszych. Szkoła w Parysowie po remoncie

Region Śr. 15.11.2023 07:23:21
15
lis 2023

Budynek szkoły odnowiono i ocieplono. Nowe oblicze zyskały sale lekcyjne, sala gimnastyczna, korytarze i łazienki. Przy szkole powstał też nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny. Koszt prac to ponad 7,8 mln zł, ale 4 mln zł dołożył samorząd Mazowsza. 14 listopada uroczyście przekazano obiekty do użytku.

W ramach modernizacji szkoły ocieplono stropy i dach. Drzwi, podłogi i oświetlenie zostały wymienione, a instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania zmodernizowane. Zamontowano również instalację fotowoltaiczną. Przy szkole powstał nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. W jego skład wchodzą m.in. bieżnia, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, a także siłownia zewnętrzna.

- To kolejna inwestycja w gminie Parysów, która została dofinansowana, ale pamiętajmy o tym, że to jest inwestycja w edukację, czyli w tych naszych najmłodszych, o których powinniśmy bardzo mocno dbać. Remont tej szkoły i kompleks boisk pokazują to, że wójt gminy i rada dbają o to, aby nasze młode pokolenia miały godne warunki. My dofinansowaliśmy to w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla rozwoju i jest to 4 mln zł, ale trzeba pamiętać o tym, że w tej inwestycji pomyślano również o ochronie środowiska... – powiedziała członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wójt gminy Bożena Kwiatkowska zaznaczyła, że do remontu szkoły samorząd gminy przymierzał się od kilku lat, ale zawsze brakowało pieniędzy. - W ostatnim czasie, z radą gminy zwróciliśmy się do pani marszałek Janiny Ewy Orzełowskiej o pomoc, która chętnie tej pomocy nam udzieliła. Na wniosek złożony przez samorząd gminy zostały udzielone 4 mln zł, to są ogromne pieniądze. Gmina miała na wkład własny i za kwotę ponad 7 mln zł został wyremontowany ten obiekt. Poszliśmy w ekologię, wybudowaliśmy fotowoltaikę, docieplenie ścian, termomodernizację, wymieniliśmy źródła ciepła, nowe grzejniki, jak również wymieniliśmy w całym budynku oświetlenie na ledowe...- dodaje.

Dzięki remontowi placówki, który trwał 2 lata, warunki poprawiły się diametralnie. - Praktycznie wszystko się zmieniło, wszystko od fundamentów po dach, po sposoby ogrzewania, po sposoby pobierania światła, sale, łazienki, korytarze. Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z organem prowadzącym, ponieważ przede wszystkim widzą nasze potrzeby (…) To jest super szkoła, już należy do szkół zadbanych, takich na miarę XXI wieku. Nie odstajemy już na pewno, wręcz przeciwnie, może nawet tak trochę się wysforowaliśmy...- puentuje Irena Mazur, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie. Obiekty poświęcił proboszcz parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, taneczne i taneczno- portowe, co skwitowane zostało gromkimi brawami zgromadzonych gości.

Zakończeniu inwestycji nadano odświętny charakter. Na uroczystość przybyła członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzelowska, st. wizytator siedleckiej delegatury MKO Janina Piątek, wójt gminy Bożena Kwiatkowska z kierownictwem urzędu, radni z przewodniczącym Markiem Stanisławem Boguszem, wykonawcy robót, inspektorzy nadzoru, sołtysi, nauczyciele, księża oraz mieszkańcy.

Relacja Waldemara Jaronia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Lokalny patriota Śr. 15.11.2023 07:34:37

Parysowscy działacze PiS chwalili się w mediach społecznościowych swoimi koneksjami z rządzącymi przez ostatnie 8 lat. I co z tego? Szkoda słów. Dopiero Samorząd Mazowsza z panią Ewą Orzełowską z PSL podał rękę władzom gminy Parysów i dofinansował niezbędny remont dużej szkoły.

Zenek Śr. 15.11.2023 13:13:41

Święta racja

Szewczyk Czw. 16.11.2023 18:00:31

Oni tylko się fotografowali z prezesami i ministrami i potem rzucali wszystko na fejsa. To takie celebryty

Parysowiak Śr. 15.11.2023 10:55:06

Gratulacje Pani Wójt i podziękowania za nadrabianie zaległości po poprzedniku. Przez 8 lat zrobiła Pani dużo więcej niż On przez 20.