Garwolin

IV Jarmark Wielkanocny w Żelechowie

Region Wt. 26.03.2024 14:56:15
26
mar 2024

Tradycja jarmarków świątecznych jest w Żelechowie bardzo popularna. Już osiem razy organizowano Jarmark Bożonarodzeniowy, a w ostatnią sobotę, 23 marca po raz czwarty odbył się Jarmark Wielkanocny.

Stoiska ze świątecznymi ozdobami, palmami i smakołykami przygotowali: Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Kębłowa, Łomnicy oraz Stefanowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej z siedzibą w Żelechowie, Caritas Żelechów, Schola „Aniołki Maryi”, Koło Misyjne oraz wystawcy prywatni. Udział w jarmarku wzięli również uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stefanowie, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starym Kębłowie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Goniwilku, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Okoliczni mieszkańcy mieli okazję nabyć własnoręcznie wykonane stroiki, palmy, pisanki i inne dzieła sztuki rękodzielniczej oraz wielkanocne wypieki.

Wystawcy otrzymali podziękowania od Burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza za udział w jarmarku oraz trud jaki włożyli w przygotowanie świątecznych ozdób i wypieków.


MGOK Żelechów

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.