Jak myśleć pozytywnie i kiedy jest to zdrowe?
Region
Sob. 03.02.2024 10:28:35
03
lut 2024
lut 2024
Dzień Pozytywnego Myślenia to święto, które celebrujemy 2 lutego, aby podkreślić znaczenie optymistycznego podejścia do życia. Jego autorką jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, która zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego podejścia do życia na zdrowie i proces leczenia.
Psychologia pozytywna to dziedzina psychologii, która w skrócie zajmuje się badaniem czynników wpływających na pozytywne aspekty życia człowieka. Nazywana również nauką o szczęściu, psychologia pozytywna bada różne elementy, które przyczyniają się do doświadczania satysfakcji z życia na wielu jego poziomach. Szczęście jest pojęciem względnym i indywidualnym, przybierającym różne formy dla różnych osób, ale psychologia pozytywna stara się zrozumieć uniwersalne czynniki, które sprzyjają dobrej jakości życia i subiektywnemu poczuciu szczęścia.Do tematu psychologii pozytywnej odniosła się psycholog Dorota Aniszewska-Koniecka. Jej zdaniem warto myśleć pozytywnie, jednak nie powinno się przekraczać pewnych granic, które sprawiają, że takie podejście do życia może okazać się niezdrowe. Pozytywne myślenie, jest dobre, lecz w momencie, gdy czujemy, że prawdziwie wierzymy w to co sobie założymy. W innym przypadku może okazać się, że okłamujemy samych siebie, robiąc tym sobie krzywdę, gdyż przez to możemy ignorować i pogłębiać problemy.
Więcej o pozytywnym myśleniu, jego wpływie na życie oraz o tym, kiedy jest ono dla nas dobre, w rozmowie z Mateuszem Biernackim opowiedziała Dorota Aniszewska-Koniecka z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.
0 komentarze