Jakie zmiany czekają garwoliński publiczny transport?
Region
Śr. 20.12.2023 09:36:38
20
gru 2023
gru 2023
W listopadzie rozpoczął działalność Związek Powiatowo – Gminny „Garwolińskie Przewozy Gminno – Powiatowe” , a 13 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora biura Związku, którym został Marcin Jaroń. Nowy dyrektor zapewnia, że jeszcze do końca roku podjęte zostaną takie decyzje, które będą z korzyścią głównie dla osób przemieszczających się transportem publicznym.
Powiat garwoliński i osiem gmin powołało do życia Związek Powiatowo – Gminny „Garwolińskie Przewozy Gminno – Powiatowe”, którego głównym celem jest organizacja transportu publicznego oraz współudział samorządów w organizacji i ustalaniu tras w poszczególnych gminach. W wyniku postępowania konkursowego, na stanowisko dyrektora biura związku powołany został Marcin Jaroń.- Widząc szansę rozwoju transportu publicznego na terenie powiatu garwolińskiego i w związku z powołaniem Związku Powiatowo – Gminnego „Garwolińskie Przewozy Gminno – Powiatowe”, postanowiłem wystartować w konkursie i zrobić coś dobrego w kierunku transportu publicznego na terenie powiatu garwolińskiego... - mówi nowy dyrektor związku i dodaje, że powstanie związku nie będzie wiązało się z likwidacją PKS, ale „możemy jako związek przejąć udziały PKS-u i samodzielnie organizować transport publiczny na terenie powiatu garwolińskiego, co myślę, że będzie korzystne w perspektywie czasu, biorąc pod uwagę głównie kwestie możliwości pozyskiwania środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych”. A taka ewentualność będzie, ponieważ związek wystąpił do funduszu o objęcie dopłatą blisko 9 mln zł organizacji linii komunikacyjnych w przyszłym roku.
Oprócz powiatu garwolińskiego, związek tworzą gminy Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Parysów, Trojanów, Wilga i Żelechów, ale dyrektor Jaroń ma nadzieję, że z czasem pozostałe samorządy przystąpią do związku. Ile związek daje sobie czasu, by zmienić wizerunek samorządowego przewoźnika? - Trudno mówić o ramach czasowych, związek został założony stosunkowo niedawno, jesteśmy w trakcie organizacji, będziemy rozmawiać z samorządami, będziemy rozmawiać z zarządem PKS i myślę, że już w tym roku podejmiemy takie decyzje, które będą z korzyścią głównie dla osób, które korzystają z transportu publicznego... - artykułuje dyrektor.
Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z dyrektorem Marcinem Jaroniem.
8 komentarze
Zmiana warty w ARiMR po objęciu władzy przez kolejne opcje polityczne to w tej instytucji i KRUS normalne. Jak wymiotą to i panią Monikę ale chyba pana Andrzeja to zostawią w KRUSie tak samo jak naczelnika fiskusa.
Pewnie Maria powróci na kierownika ARiMR. Minister rolnictwa z tej samej opcji.
To jest ewakuacja pana Marcina przed zwolnienie. Czystka będzie w ARiMR bo prezes się zmieni dyrektorzy oddziałów no i w kolejnym etapie kierownicy powiatowi. Tak było od zawsze ta instytucja po każdych wyborach zmienia kadrę od góry aż do samego dołu. Walicki ani żaden z PiS do agencji nie przyjdzie teraz rządzić. Pan Marcin ma poparcie u starosty bo przyjął do pracy jego córkę teraz starosta odwdzięcza się Jaroniowi stanowiskiem. A co do miłej i ładnej pani Monika - no to każdy przyszły przełożony szybko przekona się o jej kompetencjach. Powodzenia.
Nowy dyrektor to fachowiec i porządna firma. Powodzenia Panie Marcinie.
A może Lewandowska wróci pokierować tą instytucją. Dzięki Walickiemu nabrała doświadczenia na stanowisku kierując Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem to teraz jak znalazł
Układamy się układamy ( starosta w tle, nie zapominajmy o tym). Kto kierownikiem ArMiR - powrót Walickiego czy ....?
Kto kierownikiem ARiMR? Z pewnością zostanie zastępca pani Monika Ochnio- osoba kompetentna i zaangażowana.
Nie żartuj z poważnej firmy. Pani Monika ładna, miła ale nie nadaje się na kierownicze stanowiska.