Garwolin

Jechał slalomem, zwalniał, przyspieszał, a na koniec uderzył w barierki. 53-latek miał ponad 3 promile

Region Wt. 06.02.2024 13:31:35
06
lut 2024

53-letni kierowca toyoty usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Świadkowie zauważyli jak jedzie slalomem drogą ekspresową S17 i powiadomili policję. Podejrzany miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Oprócz tego mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 3 lutego przed godziną 21:00 do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie, że drogą ekspresową S17 w kierunku Warszawy jedzie toyota, której kierowca wykonuje dziwne manewry. - Zgłaszający opisał, że auto jedzie slalomem, zwalnia i przyspiesza, a do tego po przejechaniu kolejnych metrów na wysokości Garwolina uderzyło w bariery ochronne.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili, że za kierownicą toyoty siedział 53-letni obywatel Litwy. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczyli na parkingu – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że 5 lutego 53-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna tłumaczył, że wracał samochodem do Warszawy i po drodze kupował sobie alkohol. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzany odpowie też za spowodowanie kolizji.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.