Garwolin

Jubileusz GCAK- Dekada działalności

Region Sob. 19.11.2022 11:00:23
19
lis 2022

Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach obchodzi dziesięciolecie swojej działalności. Ta jedna z młodszych, ale prężnie działających lokalnych instytucji kultury w powiecie garwolińskim, jest miejscem ciekawych spotkań z muzyką, teatrem, literaturą i sztuką, tworzonych z myślą o mieszkańcach gminy i razem z nimi.

W ciągu dekady, z różnych form działalności Gminnego Centrum Animacji Kultury skorzystało ponad 140 tysięcy osób. - Przez te lata prowadziliśmy ogromną ilość zajęć i inicjatyw, przede wszystkim zajęcia z ceramiki, malarstwa, rzeźby, teatru, gra nauki na gitarze, pianinie, tańca, baletu. Zorganizowaliśmy wiele wystaw, wiele koncertów, nocy bluesowych. Organizujemy zajęcia nie tylko w Sulbinach, ale również w Niecieplinie, Miętnem, Górkach, Rębkowie, Puznowie, Talubie, Jagodnym, Woli Władysławowskiej, Woli Rębkowskiej, Miętnem , współpracujemy z wieloma stowarzyszeniami, Kołami Gospodyń Wiejskich, klubami seniora, Lokalną Grupą Działania, organizowaliśmy ogromną ilość pikników, współpracujemy z miastem Garwolin, starostwem powiatowym, Nadleśnictwem, wieloma teatrami, Stanisławem Górką, Krzysztofem Chromińskim, Fundacją Zaułek, Stowarzyszeniem Horyzont, Stowarzyszeniem Truchtacz, organizujemy co roku kino pod chmurką...- mówi dyrektor centrum Kilna Smak- Lasocka, której marzeniem jest rozbudowa ośrodka, do którego będzie dążyła. - Chciałabym dysponować salą widowiskową, by organizować przedstawienia teatralne, koncerty, przeglądy dla gminnych szkół i nie tylko...- dodaje.

O krótkiej, ale bogatej historii ośrodka kultury w Sulbinach, z dyrektor Kingą Smak- Lasocką rozmawia Waldemar Jaroń. POSŁUCHAJ

WJ/Sulbiny [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.