Garwolin

„Każdy ma coś, co może dać innym” – Festyn Charytatywny w Garwolinie „Okaż Serce Ani Mikulskiej”

Region Pon. 20.11.2023 17:16:30
20
lis 2023

W ubiegłą niedzielę, 19 listopada w Garwolinie przy parafii Przemienienia Pańskiego, odbył się festyn charytatywny „Okaż serce Ani Mikulskiej” zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inicjatywy po każdej Mszy Świętej prowadzona była zbiórka pieniędzy na pomoc Annie Mikulskiej chorej na miopatie.

Anna Mikulska była nauczycielką w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie w latach 1998- 2016. Swoją pracę musiała przerwać w wyniku narastających problemów zdrowotnych. Obecnie w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia ma złamane obie nogi i aby móc normalnie funkcjonować wymaga kosztownej rehabilitacji. Z tej okazji społeczność liceum na czele ze Szkolnym Kołem Caritas pod kierownictwem Elżbiety Misińskiej zorganizowała festyn mający na celu zebranie środków na leczenie byłej nauczycielki. Jak podkreśla dyrektor szkoły Joanna Ostrowska, pomimo krótkiego czasu na organizację przedsięwzięcie udało się zrealizować, najlepiej jak to było możliwe.

Po Mszy świętej o godzinie 12:00 poświęconej Annie Mikulskiej, celebrowanej przez księdza Kamila Frączka i przygotowanej przez uczniów liceum, odbył się krótki koncert piosenki religijnej w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Dla publiczności zaśpiewali Aleksandra Jakubaszek, Emilia Cieplińska, Maja Kondej oraz absolwenci Klara Walicka i Mateusz Biernacki. Oprawę techniczną oraz muzyczną koncertu zapewnił Andrzej Szarek.

Podczas niedzielnego festynu na leczenie pani Anny udało się zebrać kwotę 14406, 12 zł.

Patronat nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.


Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.