Garwolin

Kryminalni przejęli kilkaset porcji narkotyków. 26-latek aresztowany

Region Pon. 05.06.2023 11:02:02
05
cze 2023

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 26-letniego obywatela Białorusi ze znaczną ilością narkotyków. W wyniku podjętej obserwacji i skutecznej realizacji przejęli kilkaset porcji różnych substancji zabronionych, które mężczyzna przechowywał m. in. w samochodzie. Podejrzany usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu w Garwolinie przed północą policjanci przeprowadzili skuteczną akcję, wymierzoną w przestępczość narkotykową. Działania operacyjne policjantów z garwolińskiego Wydziału Kryminalnego doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, podejrzanej o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. -Policjanci ustalili, jakim samochodem porusza się mężczyzna i podjęli jego obserwację. W dogodnym momencie przystąpili do zatrzymania. 26-letni obywatel Białorusi stawiał opór, został jednak szybko obezwładniony. W samochodzie, którym kierował policjanci znaleźli narkotyki. W wyniku przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi amfetaminę, mefedron, marihuanę, haszysz i extasy o przybliżonej wadze ponad 1 kg brutto. Funkcjonariusze zabezpieczyli też akcesoria, służące do porcjowania narkotyków - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

26-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Garwolinie na wniosek śledczych zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat więzienia.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.