Garwolin

Kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy. 49-latek aresztowany za handel i posiadanie narkotyków

Region Wt. 23.04.2024 17:04:32
23
kwi 2024

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, u którego zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci przejęli prawie 250 gramów amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za udzielanie substancji psychotropowych innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu w gminie Sobolew policjanci przeprowadzili skuteczną akcję, wymierzoną w przestępczość narkotykową. - W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 49-latka policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 230 gramów substancji psychotropowych. Wykonana analiza wykazała, że zabezpieczona substancja amfetamina. Funkcjonariusze znaleźli też akcesoria, służące do porcjowania narkotyków oraz gotówkę, którą zabezpieczyli na poczet przyszłych kar. 49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. Do sądu skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. 22 kwietnia po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 49-latka na okres trzech miesięcy. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś w przypadku znacznej ilości narkotyków – do 10 lat. Taka sama kara grozi za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.