Garwolin

Maciejowice: kolejny rok dużych inwestycji w gminie

Region Pt. 31.03.2023 07:37:08
31
mar 2023

Samorząd gminy przeznaczy na realizację tegorocznych inwestycji blisko 28 mln zł, w tym na zadania drogowe ponad 14 mln. Między innymi budowana będzie sieć kanalizacji sanitarnej, przebudowana zostanie infrastruktura turystyczna w zabytkowym centrum Maciejowic oraz rozbudowana infrastruktura sportowa kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Patrząc całościowo na inwestycje w gminie Maciejowice, to zarówno zakres rzeczowy jak i finansowy wygląda w tej chwili dość imponująco. Wiele zadań, z uwagi na ich charakter i uwarunkowania dotyczące finansowania różnymi programami dotacyjnymi, będziemy realizować i rozciągać trochę w czasie. Sama wartość inwestycji, które będą realizowane na terenie gminy Maciejowice, zarówno te, które dobiegają w tej chwili końca, jak również te, które będziemy rozpoczynać, przekroczy 50 mln zł. Jest to skala dość niespotykana, jeżeli chodzi o zadania inwestycyjne w naszym samorządzie. Uważamy, że kluczem do tego jest aktywne poszukiwanie i pozyskiwanie środków pozabudżetowych, co w połączeniu z racjonalnym gospodarowaniem budżetem, pozwala nam realizować tak wiele zadań dla naszych mieszkańców- mówi Sebastian Kieliszek, sekretarz gminy.

Wszystkie zadania, które są aktualnie prowadzone i które będą w najbliższym czasie realizowane, posiadają wsparcie pozyskanymi środkami zewnętrznymi. Dzięki temu, tylko w tym roku na zadania inwestycyjne gmina przeznaczy blisko 28 mln zł. Kontynuowane są inwestycje drogowe poprzez modernizację sieci dróg na 27 odcinkach, a obecnie trwają prace przy przebudowie ul. Słonecznej i Polnej w Maciejowicach, rozpoczęła się również przebudowa drogi gminnej Podzamcze – Malamówka w miejscowości Podzamcze na odcinku 500 m. Łącznie na zadania drogowe, dzięki pozyskanym środkom z Polskiego Ładu w kwocie ponad 12 mln zł, gmina przeznaczy przeszło 14 mln zł. Rozstrzygnięte zostało też postępowanie przetargowe na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Kochowie, przebudowana zostanie infrastruktura turystyczna w zabytkowym centrum Maciejowic oraz rozbudowana infrastruktura sportowa kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z sekretarzem gminy Sebastianem Kieliszkiem


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zbyszek Pt. 31.03.2023 04:08:35

Panowie, odpocznijcie troche